Lubnauer: ze słowami Frasyniuka absolutnie się nie zgadzam, ale nie jest on funkcjonującym politykiem

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 09:02
- Ze słowami Władysława Frasyniuka absolutnie się nie zgadzam. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że nie jest on związany z żadnym ugrupowaniem politycznym, nie jest funkcjonującym politykiem - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Katarzyna Lubnauer, mówiąc o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, stwierdziła, że "wszystkie polskie granice, a w szczególności wschodnia, ponieważ to jest jednocześnie wschodnia granica UE, powinny być dobrze chronione, a nie jak sito". - A obecnie jest bardziej jak sito - oceniła.

granica Litwa Białoruś FORUM 1200.jpg
Coraz więcej umocnień na granicach. Kraje europejskie obawiają się fali uchodźców z Bliskiego Wschodu

Poseł KO stwierdziła, że statystyki pokazują, iż nielegalnych uchodźców na terenie Polski jest coraz więcej. - W ostatnich latach wzrosły dwukrotnie, w stosunku do tego, co było w poprzednich. Rządzący nie radzą sobie z tą procedurą - zaznaczyła.

Odnosząc się do słów Władysława Frasyniuka, który określił żołnierzy pełniących służbę na granicy z Białorusią mianem "wataha psów" i "śmieci", mówiła, że z tą wypowiedzią się absolutnie nie zgadza. - Natomiast zdajemy sobie sprawę, że Władysław Frasyniuk nie jest związany z żadnym ugrupowaniem politycznym, nie jest funkcjonującym politykiem - tłumaczyła.


Posłuchaj
17:58 Jedynka/Sd Lubnauer 24.08.mp3 Lubnauer: ze słowami Frasyniuka absolutnie się nie zgadzam, ale nie jest on funkcjonującym politykiem (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Ochrona polskich granic

Gość radiowej Jedynki oceniła ponadto, że "jeśli chodzi o tych, którzy nielegalnie próbują przekroczyć granicę, to jest oczywiste, że zadaniem Polski jest chronienie granicy wschodniej UE". - Ale czy innym jest brak pomocy humanitarnej dla tych ludzi, którzy już koczują w tej chwili na tej granicy - zauważyła. Dodała, że nieudzielenie im takiej pomocy, jak np. pomoc lekarska uważa za "działanie całkowicie niehumanitarne".

Odnosząc się natomiast do informacji o tym, że Polska wysłała na Białoruś konwój humanitarny, Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że "to działania czysto PR-owe".

- Jest to dalszy ciąg pozorowanego działania wokół tych ludzi, ponieważ są oni dokładnie na granicy polsko-białoruskiej. Oczywiście polski rząd utrzymuje, że oni są bardziej po stronie białoruskiej. My wiemy, że już w tej chwili działa od jakiegoś czasu strategia "pushback", czyli wpychania ich z powrotem na teren Białorusi, w momencie kiedy przekraczają granicę polską - mówiła, dodając, że w związku z tym możemy sami przekazać te dary migrantom.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Katarzyna Lubnauer (poseł Koalicji Obywatelskiej)

Data emisji: 24.08.2021

Godzina emisji: 8.15

pkur

Czytaj także

Lichocka: Kajdanowicz z Frasyniukiem naruszyli dobre imię żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 13:12
- Panowie Kajdanowicz z Frasyniukiem dopuścili się drastycznego naruszenia dobrego imienia naszych żołnierzy. W kontekście prowokacji, jaką fundują nam na granicy Łukaszenko i Putin, jest to pełnienie roli zielonych ludzików - oceniła w rozmowie z portalem tvp.info posłanka PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja sprzeciwia się powstaniu płotu na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 07:30
Opozycja sceptycznie przyjęła zapowiedź budowy 2,5-metrowego płotu wzdłuż granicy z Białorusią, co miałoby zabezpieczyć ją przed napływem migrantów. Przedstawiciele Lewicy i Polski 2050 apelują też do rządu, by pomógł uchodźcom koczującym na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń