"Skrajna głupota albo dywersja". Sachajko o przecinaniu płotu na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 07:52
W Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, odnosząc się do zatrzymania Bartosza K., stwierdził, że jest on "bardzo znaną osobą". - Widziałem jego występ, kiedy kładł się na ulicy, a potem ożył i wstał - mówił poseł Kukiz '15.
Jarosław Sachajko
Jarosław SachajkoFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Straż graniczna i żołnierze zatrzymali w okolicach miejscowości Usnarz Górny grupę trzynastu osób, które niszczyły zabezpieczenia na polsko-białoruskiej granicy. Wyposażeni w narzędzia, ludzie ci mieli przecinać drut kolczasty. Na razie nie wiadomo, jakie usłyszą zarzuty. W grupie trzynastu zatrzymanych osób jest m.in. Bartosz K.

płot 1200.jpg
SG zatrzymała grupę osób niszczących zabezpieczenia na granicy z Białorusią. Szef MSWiA: poniosą konsekwencje prawne

"Głupota albo dywersja"

Jarosław Sachajko negatywnie ocenił działania zatrzymanych osób. Zwrócił także uwagę na to, że to nie pierwsze tego typu działania. - Trudno komentować przecinanie płotu na granicy. Jest to albo skrajna głupota, albo dywersja. Odnosząc się do zatrzymania Bartosza K., stwierdził, że "jest bardzo znaną osobą". - Widziałem jego występ, kiedy kładł się na ulicy, a potem ożył i wstał. Próbuje się robić złą atmosferę i powinny zadziałać sądy 24-godzinne - powiedział.

- Takie osoby powinny być od razu ukarane. Nie ma tam czego badać. Wszystko jest nagrane, zostały przyłapane na gorącym uczynku. Po raz kolejny próbuje się zdestabilizować państwo i robią to ciągle te same osoby. Czemu nie są karane? - pytał.

. .

Czytaj także:

Polityk zapytany o zachowania posłów opozycji powiedział, że obecność takich osób w polityce jest winą ordynacji wyborczej. - Mamy specyficzną opozycję totalną, która nie ma niczego do zaoferowania i próbuje chwytać się dowolnego absurdalnego tematu, żeby próbować zaistnieć. Musimy zmienić ordynację wyborczą, żeby do polityki zaczęły w końcu przychodzić odpowiedzialne osoby - ocenił.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
22:38 Jedynka/SD Sachajko 30.08.mp3 Jarosław Sachajko o wydarzeniach na granicy z Białorusią (Sygnały dnia/Jedynka)
 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadząca: Katarzyna Gójska

Gość: Jarosław Sachajko (Kukiz '15)

Data emisji: 30.08.2021

Godzina emisji: 7.15

dz

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: ci, którzy niszczyli zasieki, przyłączają się do ataku hybrydowego

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 22:14
"Ci, którzy niszczyli zasieki, przyłączają się do ataku hybrydowego na wschodniej granicy Polski i UE. Zwłaszcza w przededniu rosyjskich ćwiczeń ZAPAD 21 takie postępowanie zagraża bezpieczeństwu naszej Ojczyzny!" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka przegra, bo UE wyciągnęła wnioski z kryzysu migracyjnego". Wiceszef MSZ o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 07:19
- Cel Aleksandra Łukaszenki, w najprostszych słowach, to dążenie do destabilizacji UE, w szczególności tych krajów, które postrzega jako swoich wrogów, czyli przede wszystkim Polski i Litwy - mówi w "Polska Times" wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń