"Nikt o zdrowych zmysłach by tego nie powiedział". Fogiel o słowach Nitrasa nt. katolików

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 07:55
- Sławomir Nitras jasno powiedział, że chce, żeby katolicy stali się w Polsce mniejszością. Dziś katolicy to większość, więc co poseł Nitras chciałby zrobić, żeby stali się mniejszością? Aż boję się zadawać takie pytanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
czarnek 1200 pap.jpg
"Maski opadły całkowicie". Szef MEiN komentuje wypowiedź Nitrasa o Kościele

W weekend podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie poseł KO Sławomir Nitras odpowiedział na pytanie o doprowadzenie do realnego rozdziału Kościoła od państwa, wobec - jak mówił pytający - nadmiernego dziś "sojuszu tronu z ołtarzem". W odpowiedzi Nitras stwierdził, że katolików należy "opiłować z pewnych przywilejów", a także, że wierzy, iż staną się w Polsce mniejszością. Do słów polityka oraz samej inicjatywy Campus Polska odniósł się na antenie radiowej Jedynki wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- Nikt o zdrowych zmysłach i nikt, kto uznaje się za demokratę, kto szanuje prawo innych do własnych poglądów i wiary, nic takiego by nie powiedział - skomentował Fogiel. 

Posłuchaj
19:12 S4_PCM_20210831051508(8216) (online-audio-converter.com).mp3 Radosław Fogiel (PiS) o Campusie Polska i wypowiedzi Sławomira Nitrasa nt. "opiłowywania" katolików (Sygnały dnia/Jedynka)

Wicerzecznik PiS stwierdził, że "słowa Nitrasa to coś, co w polityce nie powinno mieć miejsca". - Nawet odłożywszy na bok spory o język, jaki został użyty, Nitras jasno powiedział, że chce, żeby katolicy stali się w Polsce mniejszością. Dziś katolicy to większość, więc cóż poseł Nitras chciałby zrobić z katolikami, żeby stali się mniejszością? Aż boję się zadawać takie pytanie - powiedział Fogiel.

Czytaj również:

- Żałuję, że Campus Polska dobiegł końca, bo było to wydarzenie bardzo owocne, w którym padły słowa prawdy na temat zamierzeń Platformy Obywatelskiej - ironizował polityk. Fogiel przypomniał, że w czasie wydarzenia "marszałek Grodzki mówił o likwidacji szpitali, a Leszek Balcerowicz obrażał każdego, kto ośmielił się zasugerować, że polska transformacja nie była pozbawiona wad".

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Piotr Gociek
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 31.08.2021
Godzina emisji: 07.15

kp

Czytaj także

"Pomysły likwidacyjne są genotypem PO". Kuźmiuk o apelu Grodzkiego ws. szpitali

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 16:05
- PO nie jest w stanie wyzbyć swojej genetyki.  Tego, że państwa powinno być jak najmniej, że powinno tylko pełnić rolę nocnego stróża. Przez osiem robiono to razem z PSL. Zwijanie Polski było widoczne gołym okiem - mówił powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do wypowiedzi marszałka dot. zmniejszenia liczby szpitali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Mróz: to, co się dzieje na granicy, już dawno przekroczyło granice przyzwoitości

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 09:20
- Pamiętajmy, że za te osoby, które znajdują się po stronie białoruskiej pełną odpowiedzialność ponosi Białoruś - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był również Sławomir Neumann (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń