"Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej". Przemysław Czarnek o powrocie do szkół

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 07:56
- Jestem przekonany, że także w dłuższym horyzoncie czasowym nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej. Wracamy do normalności w szkołach - powiedział w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W środę szef MEiN został zapytany o to, czy rozpoczynający się dziś rok szkolny dzieci w całości spędzą w szkołach. Przemysław Czarnek zdecydowanie odpowiedział, że "nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć tego, co będzie za 4, 5 czy 6 miesięcy".

- Według obecnych przewidywań i modeli, które są analizowane w Ministerstwie Zdrowia śmiało wracamy do nauki stacjonarnej - podkreślił. - Jestem przekonany, że także w dłuższym horyzoncie czasowym nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej. Wracamy do normalności w szkołach - dodał.

forum nowy rok szkolny 1200.jpg
Dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego

Minister edukacji i nauki zaznaczył, że nauka stacjonarna zależy od wydolności  służby zdrowia. Jak powiedział, jeżeli utrzyma się ona na wysokim poziomie, to nie będzie zagrożenia dla nauki w szkołach.

Procedury w przypadku zakażenia w szkole

Przemysław Czarnek wyjaśnił, jak wyglądają procedury w przypadku zakażenia w szkole.

- Jeśli będzie zakażenie i ognisko zakaźne w szkole, dyrektor w uzgodnieniu z sanepidem decyduje o tym, czy na kwarantanne wysyła część uczniów, czy całą klasę, czy konieczne jest wysłanie całej szkoły - wytłumaczył. - To działało bardzo elastyczne w poprzednich miesiącach, tak będzie i teraz - dodał.

. .

Czytaj także:

Szef MEiN podkreślił, że "obecny poziom zakażeń nie wskazuje na to, żebyśmy mieli zagrożenie większe niż incydentalne w szkołach".

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
14:05 [STUDIA]S4_(PCM) 1 wrzesień 2021 07_15_03_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej (Sygnały dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Grzegorz Jankowski
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)
Data emisji: 01.09.2021
Godzina emisji: 07.15

bf

Czytaj także

Dzieci spędzają przed ekranami średnio prawie 5 godzin dziennie. KPRM przypomina rodzicom o zagrożeniach w internecie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 16:27
O tym, że dzieci korzystające z internetu są narażone na niebezpieczeństwo przypomniała rodzicom Kancelaria Premiera. Wskazała m.in. na problem lęku przed byciem offline oraz cyberprzemoc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: przewiduję, że dzieci wrócą do szkoły na cały rok

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 20:13
Według wszelkich modeli, które są analizowane i rozpatrywane w Ministerstwie Edukacji i Ministerstwie Zdrowia nie widzimy zagrożeń ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym dla nauki stacjonarnej - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie Polsat News.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Religa: jeśli nie ma środków przymusu, to połowa społeczeństwa może w ogóle się nie zaszczepić

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 21:04
- Raczej nie uda się wprowadzić obowiązku szczepień przeciw koronawirusowi z powodu możliwych protestów społecznych. Byłby to także dylemat etyczny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Religa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń