"Opozycja stała się fragmentem działań antypolskich". Macierewicz o sytuacji na wschodniej granicy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 09:00
- Prawdziwym celem opozycji jest wykorzystanie agresji i nacisku rosyjskiego do obalenia polskiego rządu. Są gotowi wykorzystać siły zewnętrzne do uzyskania władzy w kraju - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.
droga graniczna forum 1200 .jpg
Stan wyjątkowy przy wschodniej granicy Polski. W tych miejscowościach obowiązują ograniczenia

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Prezydenta RP wprowadzające stan wyjątkowy w pasie miejscowości przy granicy z Białorusią. Stan wyjątkowy wprowadzono na wniosek Rady Ministrów w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. W Usnarzu Górnym w Podlaskiem od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów, która chce się dostać do Polski.


Posłuchaj
23:04 PR1 mp3_for_media.mp3 Antoni Macierewicz: Opozycja stała się fragmentem działań antypolskich (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Antoniego Macierewicza "nie ma wątpliwości, że Rosja i Białoruś będą dążyły do zwiększenia poczucia zagrożenia Polski". - Szykują dalsze kroki w procesie wojny hybrydowej, ale nie wiem, czy już na ćwiczeniach Zapad-2021. Granica Polski została zagrożona i jest to sytuacja długotrwała. Trzeba było podjąć kroki, które uniemożliwią zwiększenie tego zagrożenia i takim działaniem jest wprowadzenie stanu wyjątkowego. Ma on zabezpieczyć granicę i jest absolutnie konieczny - powiedział.

YouTube/Polskie Radio

Gość Polskiego Radia przyznał, że "weszliśmy w nowy etap agresji - jest on związany z geopolityczną sytuacją na świecie, z amerykańską akceptacją sojuszu niemiecko-rosyjskiego, czego wyrazem był Nord Stream 2". - Rosja próbuje wykorzystać ten okres osłabienia Zachodu, aby odzyskać dominację w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił.

Czytaj także: 

Polityk odniósł się także do działań opozycji na białoruskiej granicy. - Gdy w 2016 r. zacząłem przesuwać wojska polskie z zachodu na granicę wschodnią, był olbrzymi protest postkomunistycznych generałów. Opozycja stała się fragmentem działań antypolskich. Prawdziwym jej celem jest wykorzystanie agresji i nacisku rosyjskiego do obalenia polskiego rządu. Są gotowi wykorzystać siły zewnętrzne do uzyskania władzy w kraju. Aprobata działań hybrydowych Białorusi ze strony środowisk postkomunistycznych oraz liberalnych jest przestępstwem wymierzonym w bezpieczeństwo Polski - dodał.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS)
Data emisji: 03.09.2021
Godzina emisji: 08.15

dn

Czytaj także

"Białoruś to mały, ale groźny reżim, musimy wzmacniać nasze wojsko". Krasnodębski o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 07:51
- Sytuacja jest bardzo poważna. Białoruś to mały, ale groźny reżim. Musimy wzmacniać nasze siły obronne, a kraje UE muszą nauczyć się myślenia o polityce w kategoriach realnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń