"Zarzuty opozycji świadczą o braku odpowiedzialności". Karczewski o krytyce dot. stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 08:08
Gościem "Sygnałów dnia" w Programie 1 Polskiego Radia był Stanisław Karczewski. Senator PiS, odnosząc się do krytyki opozycji związanej z wprowadzonym stanem wyjątkowym, podkreślił, że "zarzuty opozycji świadczą o braku odpowiedzialności za państwo, za Unię Europejską". 
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Polskie Radio / AK
Janów podlaski free stan wyjątkowy free tablica tt kamiński-663.jpg
Ograniczenia związane ze stanem wyjątkowym. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakresu stanu wyjątkowego w częściach województw przy granicy z Białorusią. Wcześniej rozporządzenie o wprowadzeniu na 30 dni stanu wyjątkowego w 115 miejscowościach Podlasia i 68 miejscowościach Lubelszczyzny podpisał prezydent Andrzej Duda.

"Brak odpowiedzialności" 

Stanisław Karczewski, odnosząc się do krytyki opozycji związanej z wprowadzonym stanem wyjątkowym, zaznaczył, że "zarzuty opozycji świadczą o braku odpowiedzialności za państwo, za Unię Europejską".

. .

- To jest granica nie tylko Polski, ale również Schengen, Unii Europejskiej. Dbałość o tę granicę jest naszym obowiązkiem - powiedział Stanisław Karczewski. Jak dodał senator Prawa i Sprawiedliwości, "działanie, które podjął rząd, a zaaprobował prezydent, poprze w poniedziałek na posiedzeniu Sejmu również parlament, a przynajmniej jego część".


Posłuchaj
21:19 [STUDIA]S4_(PCM) 3 wrzesień 2021 07_15_15_for_media.mp3 Stanisław Karczewski: zarzuty opozycji świadczą o braku odpowiedzialności (Sygnały dnia/Jedynka)

  

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Stanisław Karczewski (senator Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 2.09.2021

Godzina emisji: 8.15

IAR/nt

Czytaj także

Stan nadzwyczajny w 183 miejscowościach. Sprawdź zasady, obowiązki i obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 15:18
Stan nadzwyczajny może zostać wprowadzony w sytuacji szczególnego zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, w przypadku gdy zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające. W Polsce istnieje możliwość wprowadzenie trzech stanów nadzwyczajnych. Są to: stan wojenny, stan wyjątkowy oraz stan klęski żywiołowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan wyjątkowy. Wiceszef MSZ: jeśli będzie potrzeba, to można go przedłużyć na kolejne 60 dni

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 13:03
- Jeśli będzie potrzeba, to można i konstytucja na to pozwala, aby przedłużyć stan wyjątkowy na kolejne 60 dni - powiedział Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią: rząd zapowiada rekompensaty dla przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 16:14
Razem z Ministerstwem Finansów pracujemy nad tym, aby dać możliwość rekompensaty poniesionych szkód dla ok. 260 przedsiębiorstw wzdłuż granicy z Białorusią w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.
rozwiń zwiń