"Większość nie była problemem dla PiS-u". Siemoniak o głosowaniu nad stanem wyjątkowym

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 09:09
- Uzyskanie większości dla PiS-u nie było problemem w tej kwestii, ale podkreślam w tej kwestii. Pamiętamy głosowania sprzed kilku tygodni, które PiS przegrywał i w sposób dość żenujący doprowadzał do powtórzenia przegranych głosowań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak (poseł Platformy Obywatelskiej).

Sejm w poniedziałek wieczorem nie uchylił rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym z Białorusią. Za uchyleniem rozporządzenia głosowało 168 posłów, przeciw było 247 posłów, a 20 wstrzymało się od głosu.

sejm 1220 pap.jpg
Jest decyzja Sejmu ws. wprowadzenia stanu wyjątkowego. Zobacz, jak głosowali posłowie

Przeciw uchyleniu rozporządzenia ws. stanu wyjątkowego głosowało w poniedziałek wieczorem 225 posłów PiS, 8 posłów Konfederacji, 6 posłów Porozumienia i po trzech posłów Kukiz'15 i koła Polskie Sprawy, a także dwóch posłów niezrzeszonych: Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza. "Za" było 114 posłów KO, 44 posłów Lewicy, 7 posłów Polski 2050, a także dwóch posłów niezrzeszonych: Ryszard Galla i Paweł Zalewski oraz poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

"Większość nie była problemem dla PiS-u w tej kwestii"

Tomasz Siemoniak, odnosząc się do kwestii wczorajszego głosowania, przyznał, że "PiS zyskał poparcie posłów Konfederacji, posłów związanych z Porozumieniem Jarosława Gowina". - Uzyskanie większości dla PiS-u nie było problemem w tej kwestii, ale podkreślam w tej kwestii - powiedział.

Posłuchaj
16:54 [STUDIA]S4_(PCM) 7 wrzesień 2021 08_15_34_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: większość nie była problemem dla PiS-u w głosowaniu nad stanem wyjątkowym (Sygnały dnia/Jedynka)
 

Gość audycji zaznaczył, że "pamiętamy głosowania sprzed kilku tygodni, które PiS przegrywał i w sposób dość żenujący doprowadzał do powtórzenia przegranych głosowań". - Liderzy PiS-u nie mogą być spokojni. Ta większość oczywiście była, ale to nie było zaskoczenie. Konfederacja zapowiadała, jak zagłosuje - stwierdził polityk.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Piotr Gociek
Gość: Tomasz Siemoniak (poseł Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 07.09.2021
Godzina emisji: 08.15

PAP/nt

Czytaj także

"Jedyne racjonalne działanie w tym momencie". Michał Dworczyk o stanie nadzwyczajnym

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 09:30
– Wierzę, że Sejm zgodnie z obowiązującymi przepisami zatwierdzi wprowadzenie stanu wyjątkowego. Jest to jedyne, racjonalne działanie w tym momencie. W rozmowach z koleżankami i kolegami z opozycji można usłyszeć, że duża część z nich rozumie tę sytuację – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Próby przekroczenia granicy podczas stanu nadzwyczajnego. Szef MSWiA: trwa napór na polską granicę

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 12:12
- Minionej doby 152 osoby usiłowały przekroczyć granicę. W okresie wprowadzenia stanu wyjątkowego mieliśmy do czynienia z 457 próbami nielegalnego przekroczenia granicy - poinformował w poniedziałek szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Akt obywatelskiego nieposłuszeństwa". Prokuratura chce aresztu za zniszczenie ogrodzenia na granicy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 12:50
Prokuratura Rejonowa w Sokółce (województwo Podlaskie) złożyła zażalenia na decyzję sądu, który w ubiegłym tygodniu nie uwzględnił jej wniosków o tymczasowy areszt trzynastu osób podejrzanych o zniszczenie fragmentu ogrodzenia na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń