Wiceminister zdrowia: dzisiaj ogłosimy nową wycenę tzw. dobokaretki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 07:58
- W okresie pandemii nie służą jakiekolwiek protesty, nie ulica, ale stół, czyli rozmowy dwustronne są najbardziej pomocne. My te rozmowy w Ministerstwie Zdrowia prowadzimy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Wiceminister zdrowia na antenie Programu 1 Polskiego Radia zapowiedział ogłoszenie nowych świadczeń dla ratowników medycznych.

1200 dworczyk pap.jpg
Szef KPRM: przymusowe szczepienia przeciw COVID-19 przyniosłyby więcej szkody niż pożytku

- Dzisiaj minister Niedzielski na konferencji ogłosi nową wycenę tzw. dobokaretki, czyli nowych świadczeń, które będą finansowane w pogotowiu ratunkowym - wyjaśnił, dodając, że to wynik rozmów ze środowiskiem, a nie protestów.

- Rozmowy dwustronne są najbardziej pomocne - ocenił wiceminister, tłumacząc, że sam również prowadzi rozmowy z ratownikami medycznymi.

. .

Wiceminister zdrowia mówił także o aktualnej sytuacji COVID-19 w Polsce. - Trend wzrostowy się utrwalił, nowych przypadków COVID-19 jest coraz więcej, to, co mnie niepokoi, to to, że razem ze wzrostem nowych przypadków rośnie liczba osób, które są hospitalizowane w polskich szpitalach - powiedział wiceminister.

Czytaj również: 

- Mamy 579 pacjentów, którzy obecnie przebywają w szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem, a w ciągu doby przybyło 41 - mówił. - Nowa mutacja Delta jest zdecydowanie bardziej zakaźna od swojego poprzednika. Do przeniesienia wirusa doprowadza krótszy kontakt między osobą zakażoną a osobą zdrową, dlatego tak łatwo się zakażamy - wyjaśnił.

- Niestety osoby nieszczepione najczęściej trafiają do szpitali, apel o szczepienia jest jak najbardziej aktualny, jeżeli chcemy uniknąć dużej czwartej fali. Mamy jeszcze kilka tygodni, aby się zaszczepić i uzyskać odporność - apelował Waldemar Kraska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
17:07 Jedynka/SD Kraska 7.09.mp3 Wiceminister zdrowia: dzisiaj ogłosimy nową wycenę tzw. dobokaretki, czyli nowych świadczeń w pogotowiu ratunkowym (Sygnały dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia) 

Data emisji: 07.09.2021

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach. "Będą zorganizowane w trzecim tygodniu września"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 16:32
Trwają przygotowania do rozpoczęcia szczepień przeciw COVID-19 w szkołach. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało specjalne pakiety informacyjne na temat ich organizacji. Powód? - Konsekwencje przechorowania COVID-19 w żaden sposób nie omijają dzieci. Niestety jest to coraz mocniej widoczne w gabinetach pediatrycznych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia lek. Łukasz Durajski, ekspert Światowej Organizacji Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzrost zakażeń o ponad 55 procent". Wiceszef MZ skomentował statystyki dot. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 10:15
- Jak porównamy tydzień do tygodnia, to dzisiaj będziemy mieli wzrost zakażeń COVID-19 o ponad 55 procent - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń