Wiśniewska o unijnej rezolucji ws. małżeństw jednopłciowych: nie chodzi o równość, a o inżynierię społeczną

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 08:25
- Nie zgadzamy się, by Parlament Europejski niósł tęczową rewolucję do państw członkowskich i wywierał na nie nieuzasadnioną, pozaprawną presję - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.

We wtorek Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie "praw osób LGBTIQ". Stwierdzono w niej, że małżeństwa lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich w jednolity sposób, a "małżonkowie" i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo, jak ich odpowiednicy przeciwnej płci.

Kompetencja państw członkowskich


1200_LGBT_UE_shutterstock.jpg
"Małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej UE. Jest rezolucja PE

- Byłam przeciw, jak cała delegacja PiS. Zgodnie z traktatami wszystkie takie kwestie są w kompetencji państw członkowskich - powiedziała Jadwiga Wiśniewska. - Jako PiS nie zgadzamy się, by Parlament Europejski niósł tęczową rewolucję do państw członkowskich i wywierał na nie nieuzasadnioną, pozaprawną presję - dodała europoseł.

Jak wyjaśniła, "już nie chodzi o to, by była równość między płciami". Odniosła się także do ciągle rozszerzanej definicji płci. - Skoro identyfikuje się kilkadziesiąt czy kilkaset rodzajów płci, to w jaki sposób ta równość będzie teraz opisywana? - pytała.

Inżynieria społeczna

- Tu chodzi o coś znacznie głębszego, o inżynierię społeczną, przebudowę społeczeństwa, akceptację dla adopcji dzieci przez małżeństwa jednopłciowe, agenda LGBT jest forsowana w każdej komisji Europarlamentu - podkreśliła Wiśniewska.

. .

- Mówimy w Europarlamencie, że kompetencje zostały bardzo wyraźnie podzielone w traktatach i trzymajmy się tego, co zostało ustalone i podpisane, bo to jest i ma być fundamentem naszego działania - stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
14:46 PR1_SD_2021_09_15-07-15-00_for_media.mp3 Jadwiga Wiśniewska: agenda LGBT jest forsowana w każdej komisji Europarlamentu (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Jadwiga Wiśniewska (europoseł PiS)
Data emisji: 15.09.2021
Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

"Ludziom odbiera się swobodę myślenia". Lodowski o dyskusji wokół węgierskiej ustawy dot. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 22:05
- Ludziom odbiera się swobodę myślenia, prawo do własnych poglądów i do życia zgodnie z wartościami, które wyznają, mówiąc, że to nie jest już Europa - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, komentując dyskusję w Parlamencie Europejskim o węgierskiej ustawie dot. ochrony osób do 18. roku życia przed pornografią oraz homoseksualizmem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rezolucja o LGBTQ. Zobacz, jak głosowali polscy europosłowie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 15:54
Europarlament przyjął we wtorek rezolucję, domagając się, by małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie były uznawane w całej Unii Europejskiej. Przeciwko tym postulatom głosowali wszyscy eurodeputowani PiS. Reprezentanci PO w PE w większości wstrzymali się od głosu, a europosłowie SLD i Wiosny poparli rezolucję.
rozwiń zwiń