Kopacz i Arłukowicz ponownie wiceprzewodniczącymi PO. Siemoniak: taki jest plan

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 09:15
- Ja się bardzo cieszę, że premier Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz będą w tym gronie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak.

Tomasz Siemoniak został zapytany w audycji "Sygnały Dnia" o powrót Ewy Kopacz i Bartosza Arłukowicza na stanowisko wiceprzewodniczących Platformy Obywatelskiej. Gość Krzysztofa Świątka odpowiedział: "taki jest plan przewodniczącego Tuska".

1200_Tusk_PAP.jpg
Donald Tusk p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

Przypomnijmy - na początku lipca, gdy powrót do polskiej polityki ogłosił Donald Tusk, Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz ustąpili ze swoich stanowisk wiceprzewodniczących PO, a Borys Budka złożył rezygnację z funkcji szefa PO. Dzięki temu Donald Tusk mógł zostać ponownie przewodniczącym partii.

Zdaniem Tomasza Siemoniaka zwiększenie liczby wiceprzewodniczących to przebudowa pracy, jeżeli chodzi o "ciała, które kierują Platformą". 

- Donald Tusk chce, aby było więcej kobiet, aby była równowaga. Na Zachodzie to norma - podkreślił. - Ja się bardzo cieszę, że premier Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz będą w tym gronie - podkreślił Tomasz Siemoniak.

Konwencja PO

W audycji poruszona została także kwestia konwencji PO, która jest zaplanowana na sobotę, 18 września w Płońsku.

- To konwencja, na której ważne wystąpienie będzie miał przewodniczący Donald Tusk. Pierwsze tego typu, gdy przejął kierowanie PO na początku lipca - zapowiedział Tomasz Siemoniak.

. .

Czytaj także:

Jak podkreślił gość radiowej Jedynki, wybór miejsca nie jest przypadkowy.

- Chcemy pokazać, jak ważne są dla nas miejscowości powiatowe, samorząd, Polska lokalna i jej problemy, problemy usług publicznych w takich miejscowościach - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj
17:19 S4_PCM_20210916061459(4540).mp3 Gościem "Sygnałów Dnia" był poseł PO, Tomasz Siemoniak ("Sygnały Dnia"/Jedynka)

 

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Tomasz Siemoniak (PO)

Data emisji: 16.09.2021

Godzina emisji: 8.15

bf

Czytaj także

Campus Polska Przyszłości. Kto finansował organizację wydarzenia?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 12:18
Campus Polska Przyszłości, to zakończone niedawno wydarzenie organizowane przez Rafała Trzaskowskiego i środowisko polityczne skupione wokół prezydenta Warszawy. Skala imprezy robi wrażenie, tym bardziej, że uczestnictwo w niej było całkowicie darmowe. Portal tvp.info przedstawia nowe informacje na temat partnerów Campusu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komisja Europejska przekracza swoje kompetencje". Jadwiga Wiśniewska o opóźnieniu zatwierdzenia KPO

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:00
- Nie ma żadnych podstaw prawnych ani technicznych, które uzasadniałyby brak dostępu przez Polskę do środków Krajowego Planu Odbudowy - mówiła w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak Donald Tusk uderzy w Szymona Hołownię? "SE" pisze o zaskakującym transferze, Joanna Mucha stanowczo odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:54
Powrót Tuska oraz spadające sondaże Hołowni - to, jak podaje "Super Express", powody możliwego powrotu Joanny Muchy do PO. Do spekulacji odniosła się sama polityk.
rozwiń zwiń