Czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce. Szef KPRM: nie planujemy lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 07:50
- Nie planujemy lockdownu, ale pandemia nauczyła nas pokory i zasady "nigdy nie mów nigdy" - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
1200 adam niedzielski pap.jpg
"Czwarta fala jest nieunikniona, ona już jest". Minister zdrowia o sytuacji epidemicznej w Polsce

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 767 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób z COVID-19, u 12 z nich stwierdzono choroby współistniejące. 202 osoby wyzdrowiały.

Posłuchaj
19:08 [STUDIA]S4_(PCM) 16 wrzesień 2021 07_14_59_for_media.mp3 Michał Dworczyk: nie planujemy lockdownu (Sygnały dnia/Jedynka)

Zdaniem Michała Dworczyka "prognozy potwierdzają wzrost czwartej fali pandemii". - Przyrost zachorowań jest intensywny, ale nie wzrasta w dramatycznym tempie presja na szpitale. Jesteśmy przygotowani do czwartej fali - przyznał szef KPRM.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia dodał, że "nie planujemy lockdownu, ale pandemia nauczyła nas pokory i zasady »nigdy nie mów nigdy«". - Nie ma przesłanek medycznych, które by wskazywały na to, aby podawać w sposób powszechny trzecią dawkę szczepionki - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 16.09.2021

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Paweł Mucha: szczepienia to kwestia naszej społecznej odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 10:00
– Powinniśmy namawiać do szczepień, nakłaniać osobistym przykładem i podkreślać, że od liczby zaszczepionych w społeczeństwie zależy rozprzestrzenianie się koronawirusa, w tym czwartej fali – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli również: Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska) oraz Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
rozwiń zwiń