"Jeżeli skierują migrantów rzeką Bug, to będzie to droga śmierci". Dera o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 07:55
- To zaplanowana polityka Łukaszenki i próba destabilizacji UE oraz krajów graniczących z Białorusią. Jeżeli będą kierować migrantów rzeką Bug, to będzie to droga śmierci - powiedział Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
straż graniczna granica free 1200 (1).jpg
Kolejne doniesienia o zwłokach przy granicy. Premier: należy zbadać związek z białoruskimi prowokacjami

W niedzielę w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura - poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna. Wiadomo też o imigrancie zmarłym w okolicy miejscowości Frącki, o odnalezieniu zwłok informuje także strona białoruska.


Posłuchaj
24:34 S4_PCM_20210920051509(2752)_for_media.mp3 Andrzej Dera: To zaplanowana polityka Łukaszenki i próba destabilizacji UE (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Andrzeja Dery sprowadzanie migrantów to zaplanowana akcja Łukaszenki. - Migranci nielegalnie przekraczają granicę, nie znają terenu, wchodzą w miejsca, z których trudno się wydostać, a obecnie jest zimno i dochodzi do tragedii - przyznał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. 

Gość Polskiego Radia zauważył, że sytuacja na granicy z Białorusią "to wielki problem, który będzie się nasilał". - Są zapowiedzi kolejnych miejsc, które migranci mają nielegalnie przekraczać, czyli to zaplanowana polityka Łukaszenki i próba destabilizacji UE oraz krajów graniczących z Białorusią. Jeżeli będą kierować migrantów rzeką Bug, to będzie to droga śmierci, ponieważ jest to rzeka szeroka, głęboka i bardzo wartka - stwierdził.

- W 2015 r. było wielu zwolenników przyjmowania migrantów w UE, ale potem diametralnie zmieniono podejście ws. kontrolowania granic - dodał.

. .

Czytaj również:

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Andrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP)
Data emisji: 20.09.2021
Godzina emisji: 07.15

dn

Czytaj także

"Opozycja stała się fragmentem działań antypolskich". Macierewicz o sytuacji na wschodniej granicy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 09:00
- Prawdziwym celem opozycji jest wykorzystanie agresji i nacisku rosyjskiego do obalenia polskiego rządu. Są gotowi wykorzystać siły zewnętrzne do uzyskania władzy w kraju - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.
rozwiń zwiń