Mroczek: przewodniczący Tusk nie tyle zmienia Platformę, co przypomina nam, jak powstawaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 08:44
- PO była na polskiej scenie politycznej partią centrum, partią środka i taką partią pozostaniemy. Przewodniczący Donald Tusk, nie tyle zmienia Platformę, co przypomina nam, jak powstawaliśmy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej. 

prezydent.pl spychalski free 663.jpg
"Zwykła wrzutka polityczna". Rzecznik prezydenta o propozycji Tuska ws. zmian w konstytucji

Czesław Mroczek tłumaczył, że "Platforma, jako partia szerokiego centrum, miała i ma do dzisiaj różne nurty. Ten bardziej lewicowy i ten bardziej na prawo". - Zawsze była dyskusja, ale łączyło nas to, by pilnować podstawowych wartości, które służą rozwojowi Polski - zaznaczył poseł PO.

Podkreślił, że przewodniczący Donald Tusk, "nie tyle zmienia Platformę, co przypomina, jak powstawała". 


Posłuchaj
17:16 Jedynka/SD Mroczek 21.09.mp3 Mroczek: przewodniczący Tusk nie tyle zmienia Platformę, co przypomina nam, jak powstawaliśmy (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zmiana konstytucji

Zapytany, czy popiera propozycję przewodniczącego PO, by wprowadzić w konstytucji zmiany dotyczące wyjścia Polski z UE, powiedział, że "podziela pogląd Donalda Tuska, iż największym zagrożeniem dla dobrej przyszłości Polski, dla bezpieczeństwa Polaków, jest kwestia wyjścia Polski z UE". 

- Warto zabezpieczyć tę sprawę bezpieczną większością, żeby to nie była decyzja pochopna, jak mówi Donald Tusk: podejmowana w nocy z poniedziałku na wtorek - podkreślił. Polityk dodał również, że "opozycja, ale też zdecydowana większość Polaków rozumie, że nie można pozwolić PiS-owi igrać tą sprawą (ew. polexitem – red.)".

- Każde działanie, które zabezpiecza nas przed tym, jest dobre - ocenił Czesław Mroczek.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Piotr Gociek
Gość: Czesław Mroczek (poseł PO)
Data emisji: 21.09.2021
Godzina emisji: 08.15

pkur

Czytaj także

"Sprawy polskie ma ułożyć tak, jak życzy sobie tego Unia". Jarosław Guzy o Donaldzie Tusku

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 13:45
- Unijni koledzy Donalda Tuska wyznaczyli mu nowe zadanie, które polega na tym, iż ma on wreszcie rozwiązać polski problem - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, publicysta Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odgrzewany fake news opozycji". Sławomir Skwarek o polexicie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 13:57
- Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyjął uchwałę w sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności wykluczającą na tę chwilę możliwości polexitu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Skwarek, poseł PiS.
rozwiń zwiń