Dziś Ogólnopolskie Senioralia 2021. Marlena Maląg: stawiając na rodzinę, nie zapominamy o seniorach

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 08:08
- 1 października świętujemy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, to bardzo ważny dzień - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

- Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to okazja, by się zatrzymać i zastanowić, jakie działania są podejmowane dla osób starszych, ale też poświętować - mówiła Marlena Maląg w "Sygnałach Dnia".

Z okazji święta w Tomaszowie Mazowieckim 29 września odbędą się Ogólnopolskie Senioralia 2021. Wezmą w nich udział minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wiceminister Stanisław Szwed. Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

- Ten dzień w Tomaszowie Mazowieckim to będzie wspólne świętowanie. To z jednej strony podsumowanie polityki senioralnej, a z drugiej strony ciekawe warsztaty, artystyczne występy, program The Voice of Senior (...) stoiska, rękodzielnictwo, wystawy - powiedziała minister.

pracownicy 1200.jpg
Minimalne wynagrodzenie w 2022 r. wzrośnie do 3010 zł, a stawka godzinowa do 19,70 zł. Rząd przyjął nowe rozporządzenie

- Stawiając na rodzinę, nie zapominamy o seniorach, budując stabilne państwo, gdzie więź i solidarność międzypokoleniowa jest bardzo ważna. Przez swoje programy możemy podziękować seniorom za to, że są i co zrobili przez swoje życie - zaznaczyła Marlena Maląg.

Zmiany w podatkach

Minister mówiła także o korzyściach dla seniorów, płynących ze zmian podatkowych. Jak wyjaśniła, wszyscy zyskają na nowej kwocie wolnej od podatku. 


Posłuchaj
15:53 PR1_SD_2021_09_29-07-15-00_for_media.mp3 Marlena Maląg: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to okazja, by się zatrzymać i zastanowić, jakie działania są podejmowane dla osób starszych, ale też poświętować (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

- Wprowadzenie kwoty wolnej od podatku – 30 tys. zł – spowoduje, że emeryci i renciści, którzy mają emerytury na poziomie do 2500 zł, nie będą mieli odprowadzanego podatku, emeryci z wyższą emeryturą również zyskają na tym rozwiązaniu, ale proporcjonalnie, w zależności od wysokości renty i emerytury - powiedziała szefowa MRPiPS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Grzegorz Jankowski
Gość: Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej
Data emisji: 29.09.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Wprowadzamy rozwiązania, które pozwolą na spokojną jesień życia". Marlena Maląg o polityce senioralnej

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 07:50
- Tylko w tym roku pakiet emerytalny (Emerytura Plus, tworzenie domów, klubów seniora czy program skierowany do organizacji pozarządowych - Aktywni Plus) to jest dodatkowe 36 mld złotych, które trafi do emerytów. W tym trudnym czasie wychodzenia z pandemii jest jeszcze dodatkowa tarcza antykryzysowa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maląg: po raz pierwszy, dzięki rządowi PiS, stawka minimalnego wynagrodzenia będzie wynosić ponad 3 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 08:47
- W portfelach Polaków najmniej zarabiających będzie ponad 4,5 miliarda dodatkowych środków - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i i polityki społecznej.
rozwiń zwiń