Fogiel po sejmowej debacie ws. przedłużenia stanu wyjątkowego: niestety polska opozycja osiągnęła dno

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 07:53
- Łukaszenka zobaczył, że ma sojuszników po naszej stronie i oni wywierają presję na rząd, żeby jego plan się powiódł, i postanowił to kontynuować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Stan wyjątkowy w pasie przygranicznym z Białorusią został przedłużony o 60 dni. Podczas wieczornego głosowania posłowie poparli wniosek w tej sprawie, który do Sejmu skierował prezydent Andrzej Duda. Wcześniej o przedłużenie stanu wyjątkowego do prezydenta zaapelował rząd. Za przyjęciem wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 wstrzymało się od głosu.


Ylva Johansson pap 1200.jpg
Ylva Johansson o Białorusi: agresywne działania zdesperowanego reżimu mają zdestabilizować sytuację w UE

- Gdyby nie to, że Łukaszenka zobaczył, że są tutaj siły i ośrodki, które domagają się bezkrytycznego wpuszczania każdego, kogo reżim przyśle, być może byłoby już po sprawie - powiedział Radosław Fogiel. - Jednak Łukaszenka zobaczył, że ma sojuszników po naszej stronie i oni wywierają presję na rząd, żeby jego plan się powiódł, i postanowił to kontynuować - dodał.


Posłuchaj
23:17 PR1_SD_2021_10_01-07-15-00_for_media.mp3 Radosław Fogiel: Łukaszenka zobaczył, że ma sojuszników po naszej stronie i oni wywierają presję na rząd, żeby jego plan się powiódł, i postanowił to kontynuować (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Wicerzecznik PiS podsumował wczorajszą debatę w Sejmie po wystąpieniu szefa MSWiA i nowych informacjach ws. granicy z Białorusią.

"Opozycja osiągnęła dno"

- To, co się wczoraj wydarzyło, histeria, szantaże emocjonalne, wyzwiska z mównicy, to wszystko pokazuje, że niestety polska opozycja osiągnęła dno i kompletnie nie jest w stanie odnaleźć się jako siła propaństwowa - ocenił gość "Sygnałów dnia".

Czytaj także:

Polityk odniósł się także do kwestii kobiet i dzieci próbujących nielegalnie przekroczyć granicę Polski. - Jestem absolutnie pewien, że w Mińsku oglądano tę debatę, i kiedy Łukaszenka zobaczył, że metoda wysyłania kobiet i dzieci działa, że to rozpala serca polskiej opozycji, że jest skuteczne, będzie ich wysyłał o wiele więcej. Każdy dramat tych osób spada na sumienia polskiej opozycji - stwierdził.

- Straż Graniczna i wojsko może działać, dlatego że w wyniku stanu wyjątkowego nie mają na plecach całego tego cyrku, który próbowano wywołać - dodał Fogiel.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 01.10.2021
Godzina emisji: 07.15

pg,iar

Czytaj także

Szef MSWiA na komisji sejmowej: mamy sytuację zagrożenia państwa

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 15:38
- Mamy sytuację zagrożenia państwa i w takich kategoriach - niezależnie od poglądów - każdy powinien do tego podchodzić - mówił w poniedziałek podczas sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych szef MSWiA Mariusz Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opozycja nie powinna dezawuować spraw polskiej racji stanu". Pereira o kryzysie na wschodniej granicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:23
- Zarzuty, że nie można upubliczniać zdjęć z telefonów tych, którzy podają się za uchodźców, mimo że ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo państwa, jest po prostu aberracją  - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Kamiński-Johansson. "Zgodziliśmy się, że działania Białorusi muszą się spotkać ze stanowczą odpowiedzią"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 21:25
Unijna komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson i szef polskiego MSWiA Mariusz Kamiński byli zgodni podczas rozmowy w Warszawie, co do konieczności stanowczej odpowiedzi wobec działań Białorusi na granicy z Polską. - Wymieniliśmy się szeregiem informacji, umówiliśmy się na dalsze kontakty - powiedział Mariusz Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA przedstawił nowe informacje ws. migrantów. "Na jednym z telefonów znaleziono numer do terrorysty"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 23:06
- W telefonie jednej z zatrzymanych osób znaleziono numer do osoby aresztowanej w sierpniu w jednym z krajów UE w związku z przygotowywanym zamachem terrorystycznym - poinformował w Sejmie szef MSWiA Mariusz Kamiński. 
rozwiń zwiń