PSL wstrzymało się od głosu ws. stanu wyjątkowego. Sawicki: daliśmy kolejny sygnał PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 09:08
- Chciałbym, żeby nasza granica była dobrze chroniona i bezpieczna. Tak nie jest. W sierpniu mieliśmy ponad 1,5 tys. prób przekroczeń, a po wprowadzeniu stanu wyjątkowego jest ich ponad 10 tys. - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki z PSL.

Stan wyjątkowy w pasie przygranicznym z Białorusią został przedłużony o 60 dni. Podczas wieczornego głosowania posłowie poparli wniosek w tej sprawie, który do Sejmu skierował prezydent Andrzej Duda. Wcześniej o przedłużenie stanu wyjątkowego do prezydenta zaapelował rząd. Za przyjęciem wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 wstrzymało się od głosu.

straż graniczna 1200 free (1).jpg
Coraz więcej imigrantów szturmuje polską granicę. SG: obawiamy się, że padnie kolejny rekord

Zgoda

Polskie Stronnictwo Ludowe podczas głosowania nad przedłużeniem stanu wyjątkowego wstrzymało się od głosu. Marek Sawicki powiedział, że była to wiadomość wysłana w kierunku obozu rządzącego. - Jako PSL, wstrzymując się od głosu, po raz kolejny daliśmy sygnał PiS, że problem, który jest na granicy, powinniśmy rozwiązywać w zgodzie. Żeby ta zgoda była, to musimy mieć informacje, a żeby ona była, to musimy mieć zaproszenie do rozmowy - powiedział.

. .

- Martwi mnie to, że nie mam dzisiaj niezależnych informacji poza informacjami ministra Kamińskiego - dodał.

Czytaj także:

Polityk podkreślił, że statystyki świadczą o tym, że nie możemy uznać, iż stan wyjątkowy poprawił bezpieczeństwo naszych granic. - Chciałbym, żeby nasza granica była dobrze chroniona i bezpieczna. Tak nie jest. W sierpniu mieliśmy ponad 1,5 tys. prób przekroczeń, a po wprowadzeniu stanu wyjątkowego jest ich ponad 10 tys. Stan wyjątkowy nie poprawił bezpieczeństwa naszych granic - ocenił.

Więcej w nagraniu


Posłuchaj
22:17 PR1_SD_2021_10_01-08-15-00_for_media.mp3 Marek Sawicki o stanie wyjątkowym (Sygnały dnia)

 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 01.10.2021 
Godzina emisji: 08.15

dz

Czytaj także

Spotkanie Kamiński-Johansson. "Zgodziliśmy się, że działania Białorusi muszą się spotkać ze stanowczą odpowiedzią"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 21:25
Unijna komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson i szef polskiego MSWiA Mariusz Kamiński byli zgodni podczas rozmowy w Warszawie, co do konieczności stanowczej odpowiedzi wobec działań Białorusi na granicy z Polską. - Wymieniliśmy się szeregiem informacji, umówiliśmy się na dalsze kontakty - powiedział Mariusz Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ylva Johansson o Białorusi: agresywne działania zdesperowanego reżimu mają zdestabilizować sytuację w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 06:58
- To agresja ze strony Aleksandra Łukaszenki, by zdestabilizować sytuację w Unii - tak mówiła o sytuacji na granicy z Białorusią unijna komisarz do spraw wewnętrznych w wywiadzie dla brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Ylva Johansson spotkała się wczoraj w Warszawie z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel po sejmowej debacie ws. przedłużenia stanu wyjątkowego: niestety polska opozycja osiągnęła dno

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 07:53
- Łukaszenka zobaczył, że ma sojuszników po naszej stronie i oni wywierają presję na rząd, żeby jego plan się powiódł, i postanowił to kontynuować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń