Zgorzelski: zbrodniarz i bandyta Łukaszenka powinien stanąć przed Trybunałem w Hadze

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 08:40
- Nie bagatelizujemy sytuacji na wschodzie. Dla nas jest oczywiste, że trwa testowanie nowego szlaku handlu ludźmi. Za to ten zbrodniarz i bandyta Łukaszenka powinien stanąć przed Trybunałem w Hadze, bo bawi się życiem i zdrowiem ludzi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL).
Mariusz Błaszczak PR 1200.jpg
Błaszczak: powstaje ustawa, która będzie podstawą do zbudowania stałej zapory inżynieryjnej na granicy z Białorusią

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 17 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej. We wszystkich ośrodkach Straży Granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. cudzoziemców.

Czytaj także:

Piotr Zgorzelski, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, podkreślił, że "ma trochę żalu do władzy, że nie chciała rzetelnej debaty z opozycją nt. sytuacji na granicy".

Posłuchaj
12:46 [PR1] PR1 (mp3) 12 październik_2021_10_12-08-15_for_media.mp3 Piotr Zgorzelski: jestem zwolennikiem tego, żeby na granicy stworzyć takie ograniczenia, aby mieć sytuację pod kontrolą (Sygnały dnia/Jedynka)

- Jestem zwolennikiem tego, żeby na granicy stworzyć takie ograniczenia, aby mieć sytuację pod kontrolą. To nie jest tylko granica Polski, ale i Unii Europejskiej - zaznaczył. - Jako odpowiedzialna opozycja nie chcemy przeszkadzać, doceniamy i rozumiemy niebezpieczeństwo - dodał.

Jak dodał "nikt nie ma wątpliwości co do tego, że najważniejszym aktem prawnym w Polsce jest konstytucja". - Dziś nie ma jednak innej możliwości zmiany tego antyunijnego rządu niż wybory, dlatego zaproponowaliśmy wniosek o skrócenie kadencji Sejmu - poinformował gość radiowej Jedynki.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL)
Data emisji: 12.10.2021
Godzina emisji: 8.15

pb

Czytaj także

Padł rekord prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Było ich ponad 700

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 13:00
- W ostatnich trzech dniach zanotowano rekordowe próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała w poniedziałek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska Dodała, że dwie duże grupy migrantów próbowały siłowo sforsować granicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Łukaszenka stosuje szantaże emocjonalne wysyłając kobiety i dzieci na granicę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 21:19
- Alaksandr Łukaszenka stosuje szantaże emocjonalne wysyłając migrantów, w tym kobiety i dzieci na granicę. Staramy się zachęcić naszych partnerów z Bliskiego Wschodu, by nie pozwalali na proceder wykorzystywania ich obywateli przez reżim Łukaszenki - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy są zgodni: to wojna hybrydowa. Zobacz wyniki sondażu ws. sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 07:11
Prawie 86 proc. ankietowanych zgadza się ze stwierdzeniem, że kryzys na polsko-białoruskiej granicy jest elementem wojny hybrydowej, którą prowadzi reżim Łukaszenki – wynika z badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń