Najmłodsza antena Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców świętuje rok!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 09:03
16 października 2020 roku w eterze pojawiło się pierwsze w Polsce całodobowe radio adresowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych - Polskie Radio Kierowców. Program jest dostępny poprzez aplikację w technologii DAB+ oraz w internecie. Z okazji pierwszych urodzin PRK studio "Sygnałów dnia" odwiedziła redaktor naczelna tej anteny Edyta Poźniak.
PRK
PRKFoto: PRK

Posłuchaj
04:32 Jedynka/Sygnały dnia - 15.10.2021 edyta poźniak Najmłodsza antena Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców świętuje roczek! (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Edyta Poźniak poinformowała, że swój pierwszy roczek Polskie Radio Kierowców będzie świętować w najbliższą sobotę w Starej Wsi koło Nadarzyna. Tam odbędzie się wyścig o Gokartowy Puchar Polskiego Radia Kierowców. W turnieju wezmą udział słuchacze wyłonieni w konkursie antenowym. Najlepsi otrzymają puchary, a wszyscy - licencje zawodnika, medale i dyplomy, upominki. 

Polskie Radio Kierowców
Polskie Radio Kierowców ma już rok! Audycje okolicznościowe w Programie 1

- Przy okazji świętowania będziemy przypominać, że jesienne warunki jazdy wymagają od kierowców zmiany stylu jazdy, bo raz nawierzchnia jest mokra, a raz sucha. Jeśli chcemy się pościągać, to tylko w miejscach do tego wyznaczonych, jak tor gokartowy - podkreśliła gość radiowej Jedynki.


Polskie Radio Kierowców ma już rok! Profil: Polskie Radio


Czytaj także:

Polskie Radio Kierowców

Polskie Radio Kierowców to pierwsza w Polsce całodobowa stacja z programem skierowanym dla uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych. PRK informuje w kompleksowy sposób o sytuacji drogowej w kraju. Raporty o utrudnieniach, korkach, wypadkach czy remontach aktualizowane są co kwadrans, nadawane są także alerty i ostrzeżenia pogodowe. 

Polskie Radio Kierowców porusza tematy z zakresu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, stylu i kultury jazdy. Stacja w swojej ofercie programowej poświęca wiele uwagi kierowcom zawodowym, w tym kierowcom ciężarówek, którzy podróżują po Europie. To nie tylko informacje o zmianach w prawie transportowym, ostrzeżenia z głównych europejskich tras i granic, ale także porady, ciekawostki i rozrywka. 

Uruchamiając cyfrowy kanał PRK, Polskie Radio nawiązało do 46-letniej tradycji audycji "Radio kierowców" realizowanej w Programie 1 Polskiego Radia. Po raz pierwszy siedmiominutowy program piętnujący brawurę na drogach pojawił się na antenie Jedynki 4 lutego w 1974 roku. Dziś "Radio kierowców" to stały element programu Jedynki, a rozszerzeniem oferty dla użytkowników dróg jest cyfrowe, nowoczesne i dynamiczne Polskie Radio Kierowców, które jest dostępne w bezpłatnej aplikacji, w systemie DAB+ oraz w internecie.


Aplikacja mobilna Polskiego Radia | Polskie Radio Kierowców Profil: Polskie Radio


***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Katarzyna GójskaDaniel Wydrych

Gość: Edyta Poźniak (redaktor naczelna Polskiego Radia Kierowców)

Data emisji: 15.10.2021

Godzina emisji: 8.40

kk

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców ma już rok! Wiele atrakcji z okazji urodzin

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 06:30
Wyścig na torze kartingowym o Puchar Polskiego Radia Kierowców, symulatory dachowania, rozmowy z ekspertami z Instytutu Transportu Drogowego, policyjne pokazy bezpieczeństwa i radio od kuchni. W ten sposób najmłodsza antena Polskiego Radia świętuje w sobotę pierwsze urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców obchodzi jubileusz. Adamczyk: cenna inicjatywa, która podnosi bezpieczeństwo na drogach

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 08:43
- Polskie Radio Kierowców to niezmiernie ważna i cenna inicjatywa, potrzebna wszystkim Polakom - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń