Polskie Radio Kierowców obchodzi jubileusz. Adamczyk: cenna inicjatywa, która podnosi bezpieczeństwo na drogach

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 08:43
- Polskie Radio Kierowców to niezmiernie ważna i cenna inicjatywa, potrzebna wszystkim Polakom - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
1200_samochody_droga_shutterstock.jpg
Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Kierowców: każdy, kto jeździ samochodem, potrzebuje dobrej informacji

16 października 2020 roku w eterze pojawiło się pierwsze w Polsce całodobowe radio dla kierowców. To jedyna w kraju całodobowa stacja z programem przeznaczonym dla wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Program jest dostępny poprzez aplikację w technologii DAB+ oraz w internecie.

Andrzej Adamczyk przyznał, że "to niezmiernie ważna i cenna inicjatywa, potrzebna wszystkim Polakom". - Ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dziękuję za tę inicjatywę - mówił minister infrastruktury.

Posłuchaj
22:23 [STUDIA]S4_(PCM) 15 październik 2021 08_15_20_for_media.mp3 Andrzej Adamczyk: Polskie Radio Kierowców ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Polskie Radio Kierowców informuje w kompleksowy sposób o sytuacji drogowej w kraju. Raporty o utrudnieniach, korkach, wypadkach czy remontach aktualizowane są co kwadrans, są także alerty i ostrzeżenia pogodowe.

Serwisy informacyjne w porannym, południowym i wieczornym paśmie nadawane są w czterech językach, poza polskim także w angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Polskie Radio Kierowców porusza tematy z zakresu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, stylu i kultury jazdy. Stacja w swojej ofercie programowej poświęca wiele uwagi kierowcom zawodowym, w tym kierowcom ciężarówek, którzy podróżują po Europie. To nie tylko informacje o zmianach w prawie transportowym, ostrzeżenia z głównych europejskich tras i granic, ale także porady, ciekawostki i rozrywka. Stałą pozycją programu jest czytanie przepisów Kodeksu ruchu drogowego, raz na godzinę prezentowany jest jeden z zapisów.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadziła: Katarzyna Gójska

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)

Data emisji: 15.10.2021

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

"Jeżeli skierują migrantów rzeką Bug, to będzie to droga śmierci". Dera o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 07:55
- To zaplanowana polityka Łukaszenki i próba destabilizacji UE oraz krajów graniczących z Białorusią. Jeżeli będą kierować migrantów rzeką Bug, to będzie to droga śmierci - powiedział Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

1 urodziny Polskiego Radia Kierowców!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 07:35
rozwiń zwiń