"Nie ma żadnej mocy prawnej, to stanowisko polityczne". Paweł Mucha o rezolucji PE dot. Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 08:54
- Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. Trybunału Konstytucyjnego nie wywołuje żadnych skutków, poza tymi politycznymi- powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca Prezydenta RP.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: PR1
eu 1200 pap (1).jpg
Reakcja europarlamentu na wyrok polskiego TK. Przegłosowano rezolucję

Polski Trybunał Konstytucyjny nie ma mocy prawnej i niezależności oraz nie jest uprawniony do interpretowania polskiej konstytucji - wynika z przyjętej w czwartek rezolucji PE.

Posłuchaj
23:50 mp3_for_media.mp3 Paweł Mucha: rezolucja PE nie ma żadnej mocy prawnej, to stanowisko polityczne (Sygnały dnia/Jedynka)

Zdaniem Pawła Muchy "rezolucja PE ws. polskiego TK nie ma żadnej mocy prawnej". - To stanowisko polityczne, które jest skandaliczne w swojej treści. Władza należy do narodu. Inspirowana przez polską opozycję część polityków z innych krajów stara się ingerować w polskie sprawy. To świadoma strategia polityczna, która szkodzi Polsce - powiedział.

Gość Polskiego Radia przyznał, że "rezolucja PE ws. TK nie wywołuje żadnych skutków, poza tymi politycznymi". - Istotna część opozycji przegrywając wybory - jak Donald Tusk - stara się destabilizować sytuację w kraju poprzez działania na forum UE - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Paweł Mucha (społeczny doradca Prezydenta RP)
Data emisji: 22.10.2021
Godzina emisji: 08.15

dn