"Trend wzrostowy utrzymuje się na wysokim poziomie". Waldemar Kraska o zakażeniach koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 07:49
- Pacjenci coraz częściej trafiają do polskich szpitali i coraz częściej muszą być hospitalizowani - o sytuacji pandemicznej mówił w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Polskie Radio

szpital free covid free pacjent shutt 1200  .jpg
Czwarta fala pandemii w Polsce. Kraska: obserwujemy duży wzrost hospitalizacji, to niepokoi

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia sytuację pandemiczną w kraju skomentował Waldemar Kraska. Wiceminister resortu zdrowia podkreślił, że "wyniki, które otrzymujemy w poniedziałek, nie odzwierciedlają nam, w jakim etapie pandemii teraz jesteśmy". - One są zawsze niższe niż te, które pojawią się za kilka dni - wskazał.


Posłuchaj
25:00 [STUDIA]S4_(PCM) 25 październik 2021 07_14_50_for_media.mp3 Waldemar Kraska: trend wzrostowy utrzymuje się na wysokim poziomie (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Jak zaznaczył, "niestety ten trend wzrostowy i to na wysokim poziomie utrzymuje się także w tej chwili". - To jest około 90 proc. w stosunku do ubiegłego tygodnia - powiedział i dodał, że "w ciągu najbliższych dni na pewno tych nowych przypadków będzie także przybywało".

"Zdecydowanie więcej pacjentów"

Odnosząc się do sytuacji w polskich szpitalach, zauważył, że "zdecydowanie więcej pacjentów zaczyna się pojawiać z powodu zakażenia COVID-19". - Na dzień dzisiejszy już ponad 5 tys. łóżek jest zajętych przez takich właśnie pacjentów - wskazał. - Są to osoby, które wymagają terapii tlenowej, a także, co ze smutkiem muszę stwierdzić, przybywa osób, które muszą korzystać z pomocy respiratora - dodał.

- Przy zakażeniu tym wariantem Delta pacjenci coraz częściej trafiają do polskich szpitali i coraz częściej muszą być hospitalizowani. To jest bardzo niepokojący trend - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia

Data emisji: 25.10.2021

Godzina emisji: 7.15


jb

Czytaj także

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla wszystkich dorosłych? Wiceszef MZ wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 09:21
- Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków rozważamy wprowadzenie trzeciej, przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób powyżej 18. roku życia. Decyzja taka będzie w niedługim czasie - zapowiedział wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z 1 listopada i wizytami na cmentarzach? Wiceminister zdrowia podaje możliwy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 08:38
- Decyzje będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów, nie tylko ilości nowych przypadków COVID-19 - powiedział w Programie 1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, o możliwym zamknięciu cmentarzy na uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd wprowadzi obostrzenia epidemiczne? Wiceszef MZ wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:48
- Na bieżącą sytuację epidemiczną będziemy reagować regionalnie. Chcemy powiązać ze sobą trzy parametry: liczbę zaszczepionych osób, zakażeń i hospitalizacji w danym regionie - powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że trwa dyskusja na ten temat.
rozwiń zwiń