Semeniuk o rekonstrukcji rządu: przeszłam dwóch głównych ministrów, jesteśmy w stanie się dogadać

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 08:01
- Przy przyjściu kolejnej osoby, która będzie rządzić działem gospodarki myślę, że jesteśmy w stanie się dogadać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii. Dziś ogłoszone będą wyniki prac nad rekonstrukcją rządu.

- Czekam spokojnie do godz. 17, do spotkania w Pałacu Prezydenckim z nowymi ministrami konstytucyjnymi - powiedziała wiceminister. Nie potwierdziła informacji, że nowym ministrem rozwoju i technologii miałby zostać Piotr Nowak.

Olga Semeniuk wyjaśniła, że w resorcie pracuje od dwóch lat i pracowała z dwoma ministrami, Jadwigą Emilewicz i Jarosławem Gowinem. - Przeszłam dwóch głównych ministrów (...). Cały czas wykonywałam swoje obowiązki w zależności od tego, jaka była kreowana polityka merytoryczna w resorcie - powiedziała.

"Jesteśmy w stanie się dogadać"

- Przy przyjściu kolejnej osoby, która będzie rządzić działem gospodarki myślę, że jesteśmy w stanie się dogadać i kontynuować prace merytoryczne, tym bardziej, że mam otwartych wiele projektów, które chciałabym realizować do końca kadencji - zaznaczyła.

Pytana o poparcie dla Polskiego Ładu wśród przedsiębiorców, wyjaśniła, że przeprowadzono konsultacje społeczne, które przedłużono. - Oczywiście jedni przedsiębiorcy zgłaszali więcej uwag, inni mniej, koniec końców projekt został przyjęty w takim charakterze i w takich obszarach w jakich widzieliśmy w ostatnich tygodniach. Wydaje mi się, że buntu, czy emocji po stronie przedsiębiorców nie ma, bardziej są one rozkręcane przez opozycję - oceniła.


olga semeniuk free 1200 .jpg
Semeniuk z nową funkcją. Została przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej

- Polski Ład składa się z wielu komponentów, jednym z nich jest program dla samorządów, 23 mld zł kierowane właśnie do samorządów, prawie 3000 powiatów i gmin, które są w ścisłej współpracy z sektorem małych i średnich firm - mówiła Semeniuk.

. .

- Od ponad roku zajmuję się też sektorem rzemieślniczym, to ponad 300 tys. przedsiębiorstw i tu Rada Ministrów również przyjęła program wspierania sektora MŚP. To dodatkowe środki finansowe, które idą w 2 kierunkach – kapitalizowanie młodych pracowników oraz zakup sprzętu w ramach transformacji cyfrowej, sprzedaży e-commerce, by wzmocnić potencjał sprzedaży internetowej - wyjaśniła wiceminister.


Posłuchaj
16:36 PR1_SD_2021_10_26-07-15-00_for_media.mp3 Olga Semeniuk: przy przyjściu kolejnej osoby, która będzie rządzić działem gospodarki myślę, że jesteśmy w stanie się dogadać (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju i technologii)
Data emisji: 26.10.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Horała: nasza koalicja już kilka zgrzytów przeżyła i rządzi dalej z korzyścią dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 08:20
- To niedobrze, że formacja pana wicepremiera Gowina nie głosowała razem z koalicją, ale to nie znaczy, że wystąpiła z koalicji, wicepremier nadal jest wicepremierem tego rządu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, odnosząc się do głosowania ws. poparcia kandydatury Lidii Staroń na RPO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny spór o praworządność. Bogdan Pęk: chodzi fundamenty polskiej suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 11:55
- Ta rezolucja stwierdzała, że Trybunał Konstytucyjny jest nielegalny, czyli burzyła fundamenty polskiej suwerenności. Posłowie polskiej opozycji zagłosowali za tym, co jest szczególnym skandalem - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
rozwiń zwiń