Czarnek: na razie nie ma żadnych planów odejścia od systemowej nauki stacjonarnej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 07:57
- W tej chwili nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Zaznaczył, że to stan "na dziś" i zależy od zmian sytuacji epidemicznej.

- Póki co nie ma żadnych planów odejścia od systemowej nauki stacjonarnej, poza przypadkami indywidualnymi w skali całego kraju, gdzie dyrektorzy podejmują decyzję wraz z sanepidem o przejściu na kwarantannę i naukę zdalną poszczególnych klas lub całej szkoły - powiedział szef MEiN.

Gość audycji wyjaśnił, że to aktualna ocena "na dziś". - Nie wiemy, jakie będą wzrosty zakażeń w następnych dniach oraz przede wszystkim, jakie będą wzrosty hospitalizacji - zastrzegł.

Czarnek przyznał, że wraz ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem wzrasta także liczba szkół, które przechodzą na czasową naukę zdalną.

"Różne scenariusze"

szkoła klasa dzieci nauczyciel free shutterstock 1200.jpg
"Historia i teraźniejszość". Szef MEiN: nowy przedmiot nie wydłuży czasu przebywania uczniów w szkołach

- Zdecydowanie ponad 90 proc. dzieci i młodzieży w skali całego kraju uczy się stacjonarnie bez przeszkód, a kilka procent jest w nauce hybrydowej bądź zdalnej, przez kilka dni kwarantanny - wyjaśnił minister.

. .

Polityk dodał, że istnieją "różne scenariusze na wypadek radykalnego wzrostu zakażeń, ale przede wszystkim hospitalizacji". - Pamiętajmy, że wyznacznikiem jest wydolność służby zdrowia, dopóki służba zdrowia radzi sobie z 4. falą, w tym sensie, że są miejsca w szpitalach - to jest wyznacznik - podkreślił.

- Scenariusze są, ale na razie nie przewidujemy ich uruchomienia. Uczymy się stacjonarnie, a przygotowani jesteśmy - zaznaczył Przemysław Czarnek.


Posłuchaj
12:32 PR1_SD_2021_11_05-07-15-00_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: na dziś nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)
Data emisji: 05.11.2021
Godzina emisji: 07.15

pg,pap

Czytaj także

"Nie ma podziału na zaszczepionych i niezaszczepionych". MEiN o zasadach w przypadku zakażeń koronawirusem w szkole

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 12:35
"W przypadku zawieszenia zajęć w związku z ogniskiem zakaźnym w szkole, nie można dzielić uczniów w klasie na zaszczepionych przeciw COVID-19 pracujących stacjonarnie i niezaszczepionych pracujących zdalnie" - wskazuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To największa inwestycja w unowocześnienie polskiej szkoły". Szef MEiN o programie "Laboratoria Przyszłości"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 15:11
- Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty i inny nowoczesny sprzęt, w tym do nagrań, trafi do szkół podstawowych w całym kraju w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", na którego realizację przeznaczono miliard złotych - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń