Prowokacja Mińska na granicy w Kuźnicy Białostockiej. Wiceszef MSZ: jesteśmy przygotowani

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 08:52
- Na dziś szykowano dużą prowokację na granicy w Kuźnicy Białostockiej. Wygląda na to, że będzie tam próba siłowego przejścia przez przejście graniczne - poinformował na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Według informacji przekazywanych, między innymi, przez niezależnych dziennikarzy z Białorusi, w pobliże przejścia w Kuźnicy Białostockiej zwożeni są imigranci, którzy mogą próbować siłowo przekroczyć granicę z Polską.

fogiel radoslaw_8805 1200.jpg
Kryzys migracyjny. Fogiel: granica państwa to nie drzwi obrotowe do supermarketu

Wiceszef MSZ podkreślił, że Polska jest przygotowana na taki atak ze strony Białorusi. 

- Reagujemy w sposób adekwatny do sytuacji - oznajmił. - Nic ponadto, co jest konieczne do tego, żeby granica Rzeczypospolitej była szczelna - dodał.

Posłuchaj
25:04 [STUDIA]S4_(PCM) 8 listopad 2021 08_15_41_WAWRZYK.mp3 Migranci przy polskiej granicy. Wiceszef MSZ: reagujemy w sposób adekwatny do sytuacji (Jedynka/Sygnały dnia)
 

"Będą ofiary śmiertelne"

W rozmowie z Katarzyną Gójską Piotr Wawrzyk odniósł się także do prowokacji strony białoruskiej. Wiceminister spraw zagranicznych jest przekonany, że "władze Białorusi dążą do eskalacji, która doprowadzi do tego, że będą przynajmniej ofiary śmiertelne po którejś ze stron". 

-  Po tamtej stronie nie ma żadnego zrozumienia dla tego, co się dzieje. Jest tylko przekonanie, że to oni odpierają jakiś rzekomy atak. Świadczyć o tym może wystąpienie szefa MSZ Białorusi, które neguje sam fakt prowokacji - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem Piotra Wawrzyka jest to prowokacja "w stylu sowieckim".

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Wawrzyk (wiceszef MSZ)

Data emisji: 8.11.2021

Godzina emisji: 8.15

bf

Czytaj także

Jakub Kumoch: KGB Łukaszenki, planuje kolejną operację, taki Usnarz 2.0

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 19:32
Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, napisał na swoim profilu społecznościowym, że "wygląda na to, że KGB Łukaszenki, planuje kolejną operację z wykorzystaniem ludzi jako żywych tarcz, taki Usnarz 2.0"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pan jest polskim politykiem? Joanna Lichocka upomina posła Lewicy, który obrażał żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 20:56
- Niech pan tak straszliwie nie kłamie. Rzeczy, które pan mówi, są niedopuszczalne i obrażają Wojsko Polskie - powiedziała Joanna Lichocka do Marka Balta. Poseł Lewicy przekonywał, że Polska odsyła na Białoruś zwłoki migrantów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

KEP apeluje o zbiórkę pieniędzy dla migrantów. Abp Gądecki: potrzebują naszego wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 06:48
"Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego" – napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w apelu ws. pomocy migrantom. Poprosił też o zorganizowanie 21 listopada ogólnopolskiej zbiórki funduszy.
rozwiń zwiń