"Możemy się spodziewać tylko eskalacji". Paweł Soloch o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 08:51
- Mamy do czynienia z wojną psychologiczną, wojną hybrydową, z całą pewnością prowadzoną świadomie przez ośrodki, które chcą osłabić czy nawet docelowo zniszczyć nasze państwo - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
duda granica 1 1200.jpg
Prezydent odwiedził funkcjonariuszy na granicy. "Chwała im i wdzięczność"

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości związanych z Narodowym Świętem Niepodległości prezydent Andrzej Duda pojechał na wschodnią granicę kraju. Spotkał się z pełniącymi tam służbę żołnierzami oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji.

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Soloch wskazał, że "to była bardzo konkretna wizyta w terenie, pozwalająca zapoznać się bezpośrednio z tym, co tam się dzieje". - Prezydentowi zależało przede wszystkim na tym, aby zobaczyć, jak wygląda organizacja obrony naszych granic - dodał.

Posłuchaj
21:05 S4_PCM_20211112071513(9484) (online-audio-converter.com).mp3 Paweł Soloch: możemy spodziewać się tylko eskalacji (Jedynka/Sygnały Dnia)

- Andrzej Duda był na placówce niedaleko Nowego Dworu. Tam mógł spotkać się ze strażą graniczną, która koordynuje całość, ale też z żołnierzami i policjantami. Mógł zobaczyć, jak te służby między sobą współpracują - powiedział szef BBN.

Jak wskazał, "sytuacja jest rzeczywiście bardzo napięta". - Wielokrotnie powtarzamy słowo "dynamiczna", dlatego, że bez przerwy możemy spodziewać się w zasadzie tylko eskalacji, a nie deeskalacji - zaznaczył.

- Oczywiście mamy do czynienia z wojną psychologiczną, wojną hybrydową, z całą pewnością prowadzoną świadomie przez ośrodki, które chcą osłabić czy nawet docelowo dążyć do zniszczenia naszego państwa - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Data emisji: 12.11.2021 r. 

Godzina emisji: 8.15

jb

Czytaj także

Prezydent: dzisiaj jeszcze bardziej niż zwykle widzimy męstwo naszych służb i żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 20:02
- Dzisiaj lepiej niż kiedykolwiek widzimy odwagę, męstwo i patriotyzm wszystkich pełniących służbę na naszej granicy. W ostatnich dniach nasz kraj stał się celem ataku hybrydowego, sterowanego przez KGB Aleksandra Łukaszenki - mówił prezydent Andrzej Duda w orędziu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Turcja deklaruje wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 19:48
Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że w pełni popiera swoich sojuszników: Polskę, Litwę i Łotwę, które zmagają się z napływem migrantów. 
rozwiń zwiń