"Nie mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym, ale kryzysem bezpieczeństwa". Legutko o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 07:45
- W PE wybrzmiała racjonalna myśl, że nie mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym, ale kryzysem bezpieczeństwa - atakiem na terytorium Polski, czyli też terytorium UE - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Legutko, europoseł PiS.

YouTube/Polskie Radio

Parlament Europejski odmówił Mateuszowi Morawieckiemu wystąpienia podczas debaty dotyczącej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Rzecznik PE uzasadniał tę decyzję tym, że "w tego rodzaju debacie wszystkie kraje są już reprezentowane przez półroczną prezydencję Rady UE" tzn. Słowenię.

Prośba polskich władz nie była rozpatrywana przez Konferencję Przewodniczących Grup Politycznych PE. Jak wskazują dziennikarze - "decyzja zapadła szybko, w gabinecie przewodniczącego PE, Davida Sassolego".

Ryszard Legutko w rozmowie z Polskim Radiem przyznał, że "w PE jest mnóstwo wariatów, ale też sporo fanatyków, dla których migracja to rzecz święta". - Chcą oni przyjmować jak najwięcej migrantów i stąd wedle nich polski rząd jest zły i jest rządem wrogim - powiedział.

Szef polskiego rządu wysłał jednak list do eurodeputowanych, w którym odniósł się do kryzysu granicznego. Pismo odczytał europoseł PiS Ryszard Legutko.

- W PE wybrzmiała racjonalna myśl, że nie mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym, ale kryzysem bezpieczeństwa - atakiem na terytorium Polski, czyli też terytorium UE - stwierdził europoseł.

Posłuchaj
20:54 mp3_for_media.mp3 Ryszard Legutko: nie mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym, ale kryzysem bezpieczeństwa (Sygnały dni/Jedynka)

Gość Polskiego Radia zauważył, że "PE w ogóle nie jest rozliczany przed wyborcami". - Powstaje tam europejska oligarchia i chcą oni przejąć pełnię władzy, odebrać ją państwom narodowym i przekazać unijnym instytucjom - dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

GośćRyszard Legutko (europoseł PiS)

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 7.15

dn

Czytaj także

Anna Fotyga: destabilizacja sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej się nie udała

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 07:55
- Atak na naszą granicę, atak hybrydowy również na granicę litewską, łotewską - to jest angażowanie grupy państw, które są najbardziej zaangażowane w nagłaśnianie sytuacji w regionie, w obronę własnych granic - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Fotyga, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel o sytuacji na granicy: oglądana z oddali, może się wydawać kryzysem migracyjnym, a nie tym, czym jest

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 07:51
- Premier poświęca dużo energii umacnianiu koalicji państw wokół sytuacji na granicy Polski z Białorusią - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń