"Nie będzie powrotu do Piątki dla zwierząt". Minister rolnictwa o nowych przepisach

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 07:54
- Ja również głosowałem przeciwko temu projektowi uznając dwa zapisy na tamtym etapie za niekorzystne dla rolnictwa czyli zakaz uboju rytualnego i odbieranie zwierząt przez organizacje ekologiczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o "Piątce dla zwierząt" Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.
Henryk Kowalczyk był gościem Sygnałów Dnia
Henryk Kowalczyk był gościem Sygnałów DniaFoto: PR

Minister rolnictwa zapewnił, że "powrotu do 5 dla zwierząt w tamtej wersji nie będzie". - Natomiast rząd jest za ochroną zwierząt, ja również. Modyfikacje jeśli chodzi o ochronę zwierząt będą, będziemy podnosić dobrostan zwierząt, te działania są - zaznaczył.

- Zmodyfikowane propozycje pojawią się w planie strategicznym wspólnej polityki rolnej, będą tam zwiększone dopłaty na dobrostan zwierząt - powiedział Henryk Kowalczyk. Dodał, że pozostałe sprawy będą regulowane rozporządzeniami, ponieważ, jak ocenił, "ustawa o ochronie zwierząt nie jest najgorsza".

. .

- Rolnicy generalnie chronią zwierzęta, więc nie ma się o co martwić, ale zdarzały się przypadki i pewnie zdarzać się będą, jakichś patologii. Bardzo ściśle będziemy egzekwować przepisy, które zaostrzają kary za znęcanie się nad zwierzętami - podkreślił minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
16:14 PR1_SD_2021_11_30-07-15-00_for_media.mp3 Henryk Kowalczyk: powrotu do Piątki dla zwierząt w tamtej wersji nie będzie, natomiast rząd jest za ochroną zwierząt, ja również (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Henryk Kowalczyk (wicepremier, minister rolnictwa)
Data emisji: 30.11.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Walka z ASF i opracowanie systemu ubezpieczeń upraw rolnych". Minister rolnictwa o swoich priorytetach

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 07:50
- Moim priorytetem jest walka z afrykańskim pomorem świń, opracowanie systemu ubezpieczeń upraw rolnych, bardzo dużym wyzwaniem są rosnące ceny nawozów oraz ważne zadanie: zakończenie prac nad planem strategicznym wspólnej polityki rolnej, czyli pieniądze z UE - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.
rozwiń zwiń