Szczepienia przeciw COVID-19. Piotr Zgorzelski: powinny być obligatoryjne

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 08:40
Lewica złożyła projekt ustawy, który zakłada m.in. wprowadzenie obowiązku szczepień. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, nie ma wątpliwości. - Moim zdaniem szczepienia powinny być obligatoryjne - zaznaczył, podając na antenie twarde statystyki.

19 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 504 osoby z COVID-19 - to są nowe dane Ministerstwa Zdrowia dot. sytuacji epidemicznej w Polsce. Podał je wiceszef MZ Waldemar Kraska. Temat szczepień poruszył w radiowej Jedynce Piotr Zgorzelski (PSL).

- Jeżeli słyszę dyrektora szpitala tymczasowego w Szczecinie, który mówi: 20 proc. osób leżących na oddziałach covidowych to są zaszczepieni, 80 proc. niezaszczepieni, pod respiratorami jest 100 proc. niezaszczepionych, to ja chcę się zapytać - czy czasem ci niezaszczepieni, leżący w szpitalach, nie są przyczyną zgonów osób, które nie mają szans trafić na oddział z innych przyczyn chorobowych? - pytał.

Posłuchaj
19:03 [PR1] PR1 (mp3) 07 grudzień_2021_12_07-08-15_for_media.mp3 Piotr Zgorzelski o szczepieniach przeciw COVID-19 (Sygnały dnia/Jedynka)

Spotkanie Biden-Putin

Podczas rozmowy poruszono również temat spotkania Biden-Putin. - Strategia rosyjska jest obliczona na konkretny efekt - że w negocjacjach z USA będzie na stole ew. aneks Ukrainy jako argument przetargowy. Rosja świetnie potrafi rozgrywać politykę międzynarodową - tłumaczył wicemarszałek Sejmu.

- Największą gospodarką świata są Chiny. Dystans, jeśli chodzi o siłę i potencjał w stosunku do innych, będzie się zwiększał. Tak mówią eksperci. USA chcąc walczyć z Chinami o przywództwo światowe, muszą uporządkować sprawy w Europie - dodał.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL)

Data emisji: 7.12.2021

Godzina emisji: 8.15

Czytaj także:

pb

Czytaj także

Sytuacja epidemiczna w Polsce. Specjaliści apelują o ograniczenia dla niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 06:45
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych zaapelował o pilne prace nad rozwiązaniami mającymi pozwolić na weryfikację szczepień pracowników oraz ograniczą dostęp osób, które nie przyjęły preparatu na COVID-19 do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach. Specjalistów poparło kilkadziesiąt towarzystw naukowych oraz Naczelna Rada Lekarska i Federacja Przedsiębiorców Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Omikron wymusi zmianę podejścia? Maliszewski: niewykluczone pełne wyszczepienie kluczowych zawodów

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 08:16
- Jeśli omikron rozwijałby się zgodnie z czarnym scenariuszem, trzeba zmienić myślenie i traktować szczepionki covidowe jak inne. Minister zdrowia będzie wówczas musiał rozważyć, czy nie wpisać do kalendarza szczepień te na COVID-19 dla najbardziej zagrożonych grup - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Droga prowadzi przez popularyzację, nie nakaz". Maria Koc o szczepieniach

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 09:00
- Świat naukowy przespał pewien moment, pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji na temat koronawirusa czy szczepień […]. Tu potrzeba autorytetów i jasnego powiedzenia, że pewne informacje nie są prawdziwe. Tego brakuje, to trzeba robić w internecie i wszędzie tam, gdzie są powielane - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął również udział Jan Filip Libicki (Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska).
rozwiń zwiń