Rekord zgonów IV fali pandemii. Siemoniak: potrzeba kroków nadzwyczajnych

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 08:52
- Mamy rekord zgonów w IV fali pandemii. Gdy umiera 660 Polaków dziennie, to potrzeba kroków nadzwyczajnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie obostrzeń, wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowe zasady wchodzą w życie od środy. Nowe obostrzenia obejmują m.in. zmniejszenie liczby osób w restauracjach, hotelach i instytucjach kultury do 30 proc., a także zakaz działalności dyskotek.

Zdaniem Tomasza Siemoniaka "nie widać determinacji po stronie rządzących do prawdziwego namawiania do szczepień". - Brak orędzia prezydenta, są ulotki o Polskim Ładzie, a brak jest ulotek o szczepieniach, zaniknął pełnomocnik ds. szczepień, a to są sprawy życia i śmierci. Do tego obecnie mamy rekord zgonów w IV fali - powiedział były szef MON.

"Potrzeba kroków nadzwyczajnych"

Gość Polskiego Radia przyznał, że "obostrzenia epidemiczne są spóźnione". - Mam mieszane uczucia, bo dotychczasowych obostrzeń wiele razy nie przestrzegano. Wydaje się, że te obostrzenia są wprowadzane po to, aby o nich powiedzieć. Nie ma egzekucji i determinacji, jest za to wiele chaosu. Minister zdrowia jest marginalizowany, nie ma wsparcia. Gdy umiera 660 Polaków dziennie, to potrzeba kroków nadzwyczajnych - mówił.

. .

- Wszystkie rekomendacje przy premierze ws. walki z pandemią przyjmiemy, aby walka z COVID-19 nie była traktowana jako kolejne starcie polityczne, podobnie jest ze sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa Polski - dodał polityk PO.

Posłuchaj
16:38 Jedynka/SD Siemoniak 15.12.mp3 Rekord zgonów IV fali pandemii. Siemoniak: potrzeba kroków nadzwyczajnych (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Tomasz Siemoniak (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 15.11.2021
Godzina emisji: 08.15

dn/ans 

Czytaj także

Zgłoszenia na szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Resort zdrowia podał dane

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 12:46
48 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat zgłoszono na szczepienie przeciwko COVID-19 - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Od północy rodzice mogą zapisywać dzieci w tym przedziale wiekowym na szczepienie przeciwko COVID-19.
rozwiń zwiń