"Jesteśmy na etapie analizy, prezydent podejmuje decyzję kompleksową". Mucha o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 08:38
- Zawsze dokonujemy analizy formalnoprawnej. Kancelaria Prezydenta RP weryfikuje zgodność ustawy z Konstytucją RP, a Andrzej Duda dokonuje oceny kompleksowej. Jeżeli mówimy o rozwiązaniach konstytucyjnych, jesteśmy na etapie analizy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia o ustawie medialnej Paweł Mucha, doradca prezydenta. 

Tematem rozmowy była ustawa medialna. Jak wskazał Paweł Mucha - "sama ustawa nie jest obszerna". - Jeżeli patrzymy na treść, to są tam dwie grupy przepisów. Jedna to kwestie związane z KRRiT. Z drugiej strony mamy przepisy, które dotyczą koncentracji, jeśli chodzi o kapitał spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego - tłumaczył. 

Jak poinformował rozmówca, obecnie jest przeprowadzana analiza projektu. - Zawsze dokonujemy analizy formalnoprawnej. Kancelaria Prezydenta RP weryfikuje zgodność ustawy z Konstytucją RP, a Andrzej Duda dokonuje oceny kompleksowej. Jeżeli mówimy o rozwiązaniach konstytucyjnych, jesteśmy na etapie analizy - przekazał. 

. .

Pytany o decyzję Andrzeja Dudy, doradca zapewnił, że "prezydent zawsze podejmuje decyzję kompleksową, globalną, kierując się interesem publicznym". - Wszystkie okoliczności, głosy, które pojawiają się w debacie publicznej, są analizowane - podkreślił Jedynkowy gość. Prezydent może ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj także:


Posłuchaj
19:25 Jedynka/SD Paweł Mucha 23.12.mp3 "Jesteśmy na etapie analizy, prezydent podejmuje decyzję kompleksową". Mucha o ustawie medialnej (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Paweł Mucha, doradca Prezydenta RP

Data emisji: 23.12.2021

Godz. emisji: 8.15

jbt

 
 

Czytaj także

"Zostanie poddana analizie". Andrzej Duda o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 20:05
Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że zbada bardzo dokładnie uchwaloną przez Sejm nowelizację ustawy medialnej. - Zostanie poddana analizie i odpowiednia decyzja zostanie podjęta - dodał.
rozwiń zwiń