Będą nowe obostrzenia? Piotr Müller: dziś podejmiemy decyzję

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 07:36
- Dziś o godz. 10 zaczyna się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, tam będą omówione bieżące dane epidemiczne i na tej podstawie podjęte decyzje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o możliwych nowych obostrzeniach Piotr Müller, rzecznik rządu.

- Spodziewam się, że będziemy szli w kierunku utrzymania aktualnych obostrzeń, natomiast analiza dzisiejszych danych pozwoli na to, aby ostatecznie taką decyzję zatwierdzić - powiedział Piotr Müller.

Lepsza weryfikacja

Rzecznik rządu stwierdził, że najważniejszymi obowiązującymi obostrzeniami są "limity miejsc i ich weryfikacja". - To limit 30 proc. osób w miejscach, gdzie to obowiązuje, to co istotne i jest największym wyzwaniem, to lepsza weryfikacja tych obostrzeń, które obowiązują - podkreślił.

- Okres zbliżających się ferii i miejsca, gdzie będzie więcej turystów, będą pod szczególną weryfikacją, tam najczęściej dochodzi do naruszania przepisów; w hotelach, restauracjach, mówimy głównie o miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób, gdzie limity są istotne, ponieważ osoby są blisko siebie - powiedział Müller.

Wskaźnikiem hospitalizacje

Gość audycji był pytany także o kryteria do możliwego wprowadzenia większych obostrzeń. - To kwestia możliwości pomocy tym, którzy zachorowali, czyli to, czy polskie szpitale są w stanie pomóc tym, którzy wymagają hospitalizacji, to najważniejszy wskaźnik - ocenił.

. .

- Część osób, która jest zaszczepiona, po pierwsze nie choruje, po drugie jeżeli jest zaszczepiona choruje dużo mniej i nie wymaga hospitalizacji, więc sama liczba zakażeń siłą rzeczy już nie jest najważniejszym elementem decyzji - oświadczył Piotr Müller.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
14:43 PR1_SD_2022_01_05-07-15-00_for_media.mp3 Piotr Müller: o godz. 10 zaczyna się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, tam będą omówione bieżące dane epidemiczne i na tej podstawie podjęte decyzje (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 05.01.2022

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Fogiel krytycznie o pomyśle Lewicy. "Lepsze są obostrzenia mniejsze, ale stosowane"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 08:01
- Możemy wydawać rozporządzenia, w których będziemy zaostrzać ograniczenia w nieskończoność, ale jeżeli one nie będą egzekwowane, przestrzegane, to nie ma to najmniejszego sensu, lepsze są ograniczenia mniejsze, ale powszechnie stosowane - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w nowym roku czekają nas większe obostrzenia? Rzecznik rządu odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 12:39
- Nie planujemy modyfikacji w zakresie aktualnie obowiązujących obostrzeń do tego terminu, który został przyjęty - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o możliwość zaostrzenia restrykcji. Aktualne zasady obowiązują do 31 stycznia 2022 r.
rozwiń zwiń