Paweł Sałek: emisyjność w gospodarce cały czas spada, a PKB rośnie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 08:48
- W systemie gospodarki leśnej i w ochronie przyrody mamy się czym pochwalić. Polacy potrafią żyć z lasu, z lasem i dla lasu - powiedział w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Sałek, doradca prezydenta RP oraz prezes Ligi Ochrony Przyrody.

Paweł Sałek w rozmowie z radiową Jedynką przyznał, że "potrafimy realizować transformację energetyczną, ale potrzeba nam czasu". - Emisyjność w gospodarce cały czas spada, a PKB rośnie - zauważył doradca prezydenta RP.

Zdaniem gościa "Sygnałów dnia" "polskie lasy są przykładem dla całej Europy". - Są w dobrej kondycji i są cały czas użytkowane. W systemie gospodarki leśnej i w ochronie przyrody mamy się czym pochwalić. Polacy potrafią żyć z lasu, z lasem i dla lasu. Wszystkim nam zależy na ochronie przyrody - każdy chce żyć w czystym środowisku, korzystać z bogactwa lasu, wód. Należy oszczędzać energię, działać proklimatycznie, dbać o lasy i w Polsce nie jest źle pod tym względem - powiedział.

"Liga Ochrony Przyrody jest organizacją rdzennie polską"

Prezes Ligi Ochrony Przyrody przyznał, że "działa ona od 1928 roku i to pokazuje jak Polacy dbają o ochronę przyrody". - To największa organizacja pozarządowa w Polsce związana z ochroną środowiska. Od początku opierała swoją działalność na edukacji ekologicznej. Prowadzi edukację ws. segregacji odpadów, oszczędzania energii, a także ze sprawami związanymi ze sprawiedliwą transformacją energetyczną - mówił.

- Liga Ochrony Przyrody jest organizacją rdzennie polską - jest nadal popularna w środowiskach szkolnych, naukowych, ale także wśród emerytów - dodał.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
17:44 mp3sałek_for_media.mp3 Paweł Sałek: emisyjność w gospodarce cały czas spada, a PKB rośnie (Sygnały dnia/Jedynka)

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Paweł Sałek (doradca prezydenta RP, prezes Ligii Ochrony Przyrody)

Data emisji: 7.01.2022

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Wiceminister klimatu: 70 mln złotych w dotacjach na poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 16:20
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 70 milionów złotych na poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych. Nabór w ramach drugiej odsłony programu "Udostępnianie wód termalnych w Polsce" rozpocznie się za dwa miesiące. O dotacje do 100 procent kosztów kwalifikowanych na wykonanie pierwszego otworu mogą ubiegać się samorządy lub ich związki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zasady programu Czyste Powietrze. Zobacz, co zmienia się od stycznia

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 05:16
Od 1 stycznia zostają wycofane dotacje na kotły węglowe w programie Czyste Powietrze. Dofinansowanie ich zakupu i montażu jest możliwe tylko do końca grudnia.
rozwiń zwiń