Inwazja Rosji na Ukrainę? Szef MON: ważna jest właściwa reakcja

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 08:23
- Prowadzimy aktywną politykę, wzmacniamy zdolności obronne Rzeczypospolitej Polskiej, jest przygotowana ustawa o obronie ojczyzny, która znacząco wzmacnia możliwości finansowania, jeśli chodzi o rozbudowę liczebną wojska - zapewnił w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że "mamy bardzo silne relacje w ramach NATO, a także dwustronne relacje z USA".

- Agresywna polityka rosyjska to nie jest coś nowego, ważna jest reakcja, właściwa reakcja - wyjaśnił. - Miałem zaszczyt zastępować ministra Raua podczas konferencji z sekretarzem stanu USA, sekretarzem generalnym NATO i wysokim przedstawicielem UE ds. zagranicznych i bezpieczeństwa. Były to konsultacje w formacie tych organizacji - Polska przewodniczy OBWE. Reprezentowałem tam polskie stanowisko, które sprowadza się do tego, że nie należy przyzwalać na agresję - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

"NATO jest silniejsze"

Szef MON odniósł się także do sygnałów, które płyną z Ukrainy, i toczonych z tym państwem rozmów.

. .

- Celem konsultacji jest przede wszystkim polityczne wsparcie, jakiego udziela Polska Ukrainie - powiedział. - Mamy świadomość, że NATO jest silniejsze od agresora, jakim jest Rosja - dodał. - Przez wzmacnianie NATO, zwiększanie nakładów na bezpieczeństwo, na rozwój wojska odstraszamy agresora - podkreślił minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
21:45 PR1_SD_2022_01_20-07-15-00_for_media.mp3 Mariusz Błaszczak: przez wzmacnianie NATO, zwiększanie nakładów na bezpieczeństwo odstraszamy agresora (Sygnały dnia/Jedynka)

 

*** 

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Mariusz Błaszczak (szef MON)

Data emisji: 20.01.2022

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Błaszczak: powstaje ustawa, która będzie podstawą do zbudowania stałej zapory inżynieryjnej na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 07:58
- Presja migracyjna wciąż jest bardzo wysoka, liczba prób sforsowania granicy utrzymuje się na tym samym poziomie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Polityk mówił o zapewnieniu bezpieczeństwa na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NATO dostrzega zagrożenia na Wschodzie. Zwołano pilne spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 07:23
Ministrowie spraw zagranicznych NATO mają w piątek rozmawiać o sytuacji na granicy Rosji i Ukrainy. Nadzwyczajną telekonferencję zwołał szef Sojuszu w związku z niesłabnącym napięciem na Wschodzie.
rozwiń zwiń