"Nie może być wyłomów w północnoatlantyckiej solidarności". Fogiel o działaniach Niemiec ws. Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 08:12
- Twarda i niezmienna decyzja Niemiec, by nie sprzedawać, nie zapewniać Ukrainie broni defensywnej, jest niepokojąca - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Gość audycji pytany był o ocenę sytuacji w związku z działaniami Rosji przy granicy z Ukrainą oraz możliwą reakcję Polski. Mówiąc o ryzyku inwazji na sąsiada Polski, stwierdził: "mamy nadzieję, że do niej nie dojdzie, do tego zmierzają działania nasze i naszych sojuszników".

Mocna odpowiedź

- Musimy twardo pokazywać Rosji, że odpowiedź świata zachodniego, NATO, UE będzie bardzo mocna i jednoznaczna - powiedział.

Jak dodał, "cieszy to, że w Brukseli trwają prace nad potencjalnym zestawem sankcji".

- Rozważamy różne scenariusze, przygotowujemy się również do tych mniej optymistycznych, licząc jednak, że to blef ze strony Władimira Putina, że to próba uzyskania ustępstw - przyznał Radosław Fogiel.

. .

Niepokojąca polityka Niemiec

Polityk był pytany także o działania Niemiec w zaistniałej sytuacji. - Twarda i niezmienna decyzja Niemiec, by nie sprzedawać, nie zapewniać Ukrainie broni defensywnej, jest niepokojąca - ocenił Fogiel.

- Tutaj należy wywierać presję również w ramach NATO, wewnątrz Sojuszu. Nie może być wyłomów w północnoatlantyckiej solidarności - dodał.


Posłuchaj
15:45 PR1_SD_2022_01_26-07-15-00_for_media.mp3 Radosław Fogiel: musimy twardo pokazywać Rosji, że odpowiedź świata zachodniego, NATO, UE będzie bardzo mocna (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)

Data emisji: 26.01.2022

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Były szef marynarki wojennej Niemiec chwalił Putina. Kożuszek: ten punkt widzenia podziela większość elit

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2022 10:25
- Niemcy blokują de facto politykę całego Zachodu. Wypowiedź - już byłego - admirała głównodowodzącego marynarką Niemiec (...) [to] punkt widzenia, który większość elit politycznych przejawia - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej kożuszek z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego i Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nastała chwila prawdy". Szef MSZ w Kijowie o relacjach ukraińsko-niemieckich

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 10:09
Szef MSZ w Kijowie Dmytro Kułeba, cytowany przez portal Europejska Prawda, ocenił, że "w stosunkach między Ukrainą i Niemcami nastała chwila prawdy". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźba inwazji Rosji na Ukrainę. Premier: Europa musi pokazać jedność i nieugiętość wobec polityki Kremla

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 20:22
Rozmawiałem we wtorek z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem o trudnej sytuacji na Ukrainie - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił we wtorkowym wpisie na Facebooku, że "Europa musi być zjednoczona nie tylko z nazwy albo gdy idzie o wspólny rynek".
rozwiń zwiń