Kukiz stanie na czele komisji śledczej? Trela: mam do niego ograniczone zaufanie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 08:58
- Zagłosuję, jeżeli ta uchwała będzie procedowana i poddana pod głosowanie - zadeklarował w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Lewicy, mówiąc o sejmowej komisji śledczej ws. podsłuchów.

Paweł Kukiz poinformował, że jego ugrupowanie ma gotowy wniosek dotyczący powołania komisji śledczej w sprawie podsłuchów w latach 2005-2021. Paweł Kukiz spotkał się w tej sprawie z szefem klubu KO Borysem Budką i poinformował, że ma zapewnienie, iż klub ten podpisze się pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie podsłuchów.

Gość audycji pytany o poparcie inicjatywy odparł, że się nie podpisał pod tym projektem, ale zapewnił, że część posłów Lewicy to zrobiła. - Zagłosuję, jeżeli ta uchwała będzie procedowana i poddana pod głosowanie - dodał Tomasz Trela.

. .

Wyraził swój brak zaufania do inicjatora pomysłu, czyli Pawła Kukiza, który miałby stanąć na czele komisji. - Mówię bardzo otwarcie - powołajmy komisję, a potem zadecydujemy, kto będzie jej przewodniczącym. Wiem, że Paweł Kukiz stawia taki warunek i jest takie wstępne porozumienie, żeby tak było, ale dopóki nie ma komisji, to mam ograniczone zaufanie do niego - powiedział poseł Lewicy.

Czytaj także:

- Parlamentaryzm i głosowania polegają na tym, że opozycja składa swoje propozycje i liczy na to, że ktoś, np. z PiS, zamknie się w windzie - przyznał Trela.

W audycji mowa była także o ewentualnej liście zjednoczonej opozycji, a także o nowelizacji prawa oświatowego i walce z epidemią koronawirusa.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
20:45 S4_PCM_20220127071503_for_media.mp3 Tomasz Trela o powołaniu sejmowej komisji śledczej ws. podsłuchów (Sygnały dnia/ Jedynka)

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Tomasz Trela (Lewica)

Data emisji: 27.01.2022

Godzina emisji: 8.15

st

Czytaj także

Komisja śledcza ws. inwigilacji. Nisztor: trudno sobie wyobrazić jej powstanie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 10:55
- Zawsze przy każdej komisji są eksperci, więc problemem byłoby to, kto miałby być takim ekspertem, kto nie musiałby zeznawać przed tą komisją - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy ("Gazeta Polska Codziennie").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Rafał Chwedoruk o komisji śledczej ds. Pegasusa: jej wpływ na politykę nie będzie rewolucyjny

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 20:54
- Nasza wiedza, bez względu na to, czy powstanie komisja sejmowa z uprawnieniami śledczymi, czy też wszystko zatrzyma się na etapie komisji senackiej, będzie ograniczona - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog (Uniwersytet Warszawski) o doniesieniach ws. Pegasusa.
rozwiń zwiń