"Adoracja bez Granic". Bp Jerzy Mazur: zachęcam wszystkich do łączenia się w modlitwie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 09:54
- Możemy wyprosić pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji poprzez odmawianie różańca i adorację Najświętszego Sakramentu - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia biskup ełcki Jerzy Mazur, który nawołuje wiernych oraz kapłanów do włączenia się w inicjatywę modlitewną "Adoracja bez Granic". 
Biskup ełcki Jerzy Mazur zachęca do włączenia się w inicjatywę modlitewną Adoracja bez Granic
Biskup ełcki Jerzy Mazur zachęca do włączenia się w inicjatywę modlitewną "Adoracja bez Granic"Foto: PAP/Piotr Nowak

"Adoracja bez Granic"

Fundacja Solo Dios Basta zachęca do przyłączenia się do inicjatywy modlitewnej "Adoracja bez Granic". Rozpocznie się 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, gdy papież Franciszek, w łączności z biskupami całego świata, poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Fundacja proponuje, by w tym dniu, od 17.00 włączać się w całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w parafiach. 

- Na prośbę biskupów z Ukrainy papież Franciszek dokona zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, 25 marca o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Rzymie - podkreślił biskup. - Zachęcam wszystkich wiernych oraz wszystkich kapłanów do łączenia się w modlitwie - dodał. 

Bp Jerzy Mazur zwrócił uwagę, że adoracja jest modlitwą o wielkiej mocy. - Zachęcam do adoracji, weźmy różaniec do ręki, bo o tę modlitwę prosiła Maryja w Fatimie. Jest to tarcza przed złem i broń - przyznał. 

Całodobowa modlitwa o pokój 

Inicjatywa modlitewna potrwa całą dobę, zaczynając od godzin wieczornych w dniu 25 marca. - Po mszach świętych wieczornych rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie trwała do godzin wieczornych w sobotę - powiedział bp ełcki Jerzy Mazur. - Adorujmy, nie żałujmy czasu. To nigdy nie jest stracony czas, ponieważ otrzymujemy codziennie łaski, które są nam potrzebne w codziennym życiu. Możemy wyprosić pokój dla świata - apelował duchowny. 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są na stronie www.AdoracjaBezGranic.pl. Można tam sprawdzić mapę kościołów, w których odbywać się będzie całodobowa adoracja, jak też zgłaszać miejsca - kaplice, świątynie, gdzie będzie organizowana. Prócz adoracji zorganizowane będą też dodatkowe dyżury spowiedników.

Posłuchaj
05:15 Jedynka/SD bp Mazur 24.03.2022.mp3 Biskup ełcki Jerzy Mazur o inicjatywie modlitewnej "Adoracja bez Granic" (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: biskup ełcki Jerzy Mazur 

Data emisji: 24.03.2022

Godzina emisji: 8.40

IAR/ans

wiadomości po ukraińsku nowe