X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kierunki zamawiane zwiększą szanse na zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 07:15
Min. Barbara Kudrycka: To, że tak wielu absolwentów studiów pozostaje bez pracy jest efektem dotychczasowej złej polityki uczelni, które nastawiały się na masowe kształcenie na kierunkach, po których trudno znaleźć pracę.
Audio

W urzędach pracy zarejestrowanych jest ponad pół miliona osób, które nie ukończyły jeszcze 25 lat. Co trzecia z nich jest po studiach.

Zdaniem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego winne tej sytuacji są uczelnie wyższe, które kształciły młodych ludzi w zawodach, na które nie ma zapotrzebowania. - Są to między innymi takie specjalizacje jak pedagogika, politologia, nawet dziennikarstwo – mówiła Kudrycka.

W opinii minister, źle przygotowywane były także programy studiów, które nie umożliwiały absolwentowi możliwości wykonywania innego zawodu, niż ten, w którym się kształcił.- Dlatego wprowadziliśmy program kierunków zamawianych, który ma zmienić strukturę kształcenia – stwierdziła minister.

Jak tłumaczyła, kierunki zamawiane są to takie kierunki, na które jest zapotrzebowanie pracodawców. Jej zdaniem to one pozwolą zmienić strukturę kształcenia.- Po raz pierwszy wśród kandydatów na uczelnie mamy najwięcej kandydatów na czelnie techniczne – argumentowała Barbara Kudrycka, która uznała to za wielki sukces.

(mb)

 

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Barbara Kudrycka" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Potrzeba większego finansowania

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2010 19:39
Barbara Kudrycka (minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego): Ten rok był bardzo dobry dla nauki polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2011: zmiany w polskiej nauce

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2011 23:00
1 stycznia weszły w życie nowe przepisy dotyczące oceny jakości jednostek naukowych i ich finansowania. Instytuty naukowe oraz wydziały uczelni, które najsłabiej wypadły w ostatniej ocenie resortu nauki dostaną na 2011 roku mniejszą dotację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stawiamy na najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 08:39
Barbara Kudrycka (minister nauki i szkolnictwa wyższego): Zmiany, które proponujemy, dogłębnie zreformują polskie uczelnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia dzienne znikną z prywatnych uczelni

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 06:36
Uczelnie niepubliczne nie dostaną dodatkowych pieniędzy z budżetu na studia stacjonarne. Część szkół już zapowiada likwidację kierunków dziennych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń