X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Człowiek, któremu darowano życie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 08:56
Jan Warenycia (reżyser): W monodramie o katastrofie w Smoleńsku chcemy pokazać, co czuje ten, który miał lecieć tym samolotem.
Audio

Tragedia smoleńska jest sprawą tak świeżą, tak jeszcze bolesną, że komentować ja w sposób artystyczny jest jeszcze za wcześnie.

- Również my, jako naród jeszcze tym żyjemy - mówi reżyser radiowy Jan Warenycia. Więc uważał, że zrobienie słuchowiska na ten temat nie jest możliwe. Gość "Sygnałów Dnia" wyreżyserował monodram "Odchodzimy" autorstwa Feliksa Netza, który zostanie nadany w radiowej Jedynce w niedzielę o godz. 21. Bohaterem monodramatu jest niedoszły uczestnik lotu z 10 kwietnia, który oddał swoje miejsce w samolocie koledze.

>>> Przeczytaj więcej o słuchowisku

Warenycia wyjaśnia, że po przeczytaniu tekstu słuchowiska zrozumiał, iż jest to przedsięwzięcie słuszne. - Ono pokazuje bardzo wycinkowy, ale bardzo ludzki aspekt przeżycia tej tragedii - tłumaczy. Zastrzega, że słuchowisko zostało zrobione bardzo skromnie, z pokorą, bo można było pójść w tanie sentymentalizmy. Twórcy starali się ich uniknąć.

Rolę główną gra Mariusz Benoit, aktor stojący trochę na uboczu, nie udzielający się jako celebryta. W rolach epizodycznych grają inni, świetni aktorzy. - Nie można pozwolić, żeby przez 40 minut słychać było tylko jeden głos. Nawet, jeśli gra najwspanialej, to taki przekaz będzie nużył - zdradza reżyser tajniki warsztatu.

Rozmawiał Mariusz Syta.

>>> Przeczytaj pełny tekst rozmowy z Janem Warenycią

(ag)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Poruszające słuchowisko" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. Tam również nagranie wideo rozmowy.

"Sygnały Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

Przebieg rozmów można też śledzić na naszej stronie. Wystarczy kliknąć boks Sygnały Dnia Transmisja wideo w prawym, górnym rogu strony.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie dzielić Polaków (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 08:05
Grzegorz Napieralski (SLD): Nie można rozpalać wśród Polaków waśni na tle narodowościowym. A Jarosław Kaczyński próbuje to robić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomnik - tak, ale za 15 lat

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 12:15
Czesław Mroczek (PO): Smoleńsk stał się elementem gry politycznej i pewnego planu politycznego PiS. Jest on podstawą pewnego przekazu, który partia ta kieruje do społeczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa smoleńska nadal dzieli (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 07:59
Mariusz Błaszczak (PiS): Mam nadzieję na opamiętanie ze strony środowisk politycznych, rządzących obecnie Polską.
rozwiń zwiń