X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzeba było współpracować z MAK

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 11:36
Artiom Malgin (politolog): Katastrofa w Smoleńsku nie wpłynie negatywnie na stosunki polsko-rosyjskie.
Audio

Jutro minie rok od katastrofy smoleńskiej. Ten rok to także sprawdzian dla stosunków polsko-rosyjskich, a także ważna cezura dla polsko-rosyjskiej grupy do spraw trudnych, złożonej z historyków i polityków z obu krajów.

Dr Artiom Malgin z Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) i członek polsko-rosyjskiej grupy do spraw trudnych ocenia, że katastrofa nie wpłynie negatywnie na dwustronne relacje. Nie rozumie też naszych pretensji o nieobiektywny raport.

- Trzeba było współpracować z MAK-iem w trybie codziennym i zadawać im pytania. Polska strona miała na to szanse - mówi naukowiec w "Sygnałach Dnia". Jego zdaniem, można połączyć wysiłki obu stron, żeby wyjaśnić wszystkie detale katastrofy. - Raport MAK nie jest jedyny i końcowy - przypomina rozmówca Jedynki. Przypomina, że cały czas współpracują prokuratorzy, współpracują też inne organa.

Artiom Malgin uważa, że sprawa Katynia została już rozwiązana i nie powinna zaciemniać polsko-rosyjskich stosunków. Bo dla historyków sprawa była jasna od lat, choć dla zwykłych ludzi w Rosji nie była do końca jasna. Jednak po tym, jak Duma wydała uchwałę w sprawie Katynia, jak dwa razy pokazano "Katyń" w telewizji rosyjskiej, po tym, jak premier Putin przyznał, że za zbrodnię odpowiadają władze stalinowskie klimat się zmienił.

Naukowiec podkreśla, że prace grupy do spraw trudnych są wzorem dla innych państw, które kiedyś były zniewolone przez Związek Radziecki. Coraz chętniej państwa te chcą wyjaśniać ciemne strony w historii wzajemnych stosunków.

Rozmawiał Grzegorz Ślubowski.

(ag)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Sprawa Katynia została rozwiązana" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Sygnały Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smoleńsk, 10 kwietnia 2010 - serwis Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 07:00
W przededniu pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej zapraszamy do naszego serwisu specjalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa smoleńska nadal dzieli (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 07:59
Mariusz Błaszczak (PiS): Mam nadzieję na opamiętanie ze strony środowisk politycznych, rządzących obecnie Polską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek, któremu darowano życie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 08:56
Jan Warenycia (reżyser): W monodramie o katastrofie w Smoleńsku chcemy pokazać, co czuje ten, który miał lecieć tym samolotem.
rozwiń zwiń