X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy panoszą się w Rosji (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 08:08
Stanisław Ciosek (b. ambasador): Rosjanie mają w stu procentach rację, jeśli chodzi o usuniętą tablicę. Polacy naruszyli dobre obyczaje.
Audio

Stanisław Ciosek, były ambasador Polski w ZSRR i Rosji zwraca uwagę, że w cieniu awantury o tablicę w Smoleńsku umyka nam coś znacznie ważniejszego. Po raz pierwszy rosyjski prezydent przyjeżdża do Katynia. I to w trudnej sytuacji, bo społeczeństwo rosyjskie nie do końca jest przekonane o tym, że to Sowieci dokonali mordu na polskich jeńcach. Do dziś ukazują się publikacje, że za zbrodnię w Katyniu  odpowiadają Niemcy.

Co do tablicy, to Ciosek jest przekonany, że Rosjanie mieli prawo zdjąć pamiątkową tablicę, powieszoną na głazie w Smoleńsku. - Ale dlaczego akurat w przeddzień wizyty - dziwi się gość "Sygnałów Dnia". Jego zdaniem, powinni to zrobić miesiąc wcześniej, a nie w przeddzień rocznicy 10 kwietnia i w przeddzień wizyty w tym miejscu prezydentów Polski i Rosji.

Zdaniem byłego ambasadora, Polacy panoszą się w Rosji. Powieszenie tablicy powinno być uzgodnione ze stroną rosyjską. Ciosek każe się zastanowić, co by było, gdyby odwrócić sytuację, i gdyby to Rosjanie bez uzgodnień powiesili gdzieś tablicę z tekstem, który nam nie odpowiada.

Dyplomata przypomina, że polskie władze były od dłuższego czasu informowane o zamiarze zmiany tablicy. Stanisław Ciosek zaznacza, że dobrym obyczajem jest, by treść takich tablic uzgadniać z gospodarzem. Jego zdaniem Rosjanie mają rację, zarzucając stronie polskiej montaż tablicy bez żadnych konsultacji.

Pierwotnie na pamiątkowym głazie zamontowana była tablica ufundowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010. Widniały na niej informacje przypominające, że "96 osób z prezydentem Lechem kaczyńskim na czele zginęło w katastrofie lotniczej lecąc do Katynia na uroczystości związane z 70. rocznicą zbrodni ludobójstwa w lesie Katyńskim".

Tablica ta zniknęła w nocy z piątku na sobotę. Na jej miejscu Rosjanie umieścili nową, informującą w dwóch językach - polskim i rosyjskim, że poświęcona jest "Pamięci 96 Polaków na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku".

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

>>> Przeczytaj pełny zapis rozmowy ze Stanisławem Cioskiem

(ag)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Rosjanie mieli rację" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. Tam również nagranie wideo rozmowy.

"Sygnały Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

Przebieg rozmów można też śledzić na naszej stronie. Wystarczy kliknąć boks Sygnały Dnia Transmisja wideo w prawym, górnym rogu strony.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Komsomolskaja Prawda": to nie Rosjanie zabili Polaków w Katyniu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 15:34
Rosyjska gazeta "Komsomolskaja Prawda" publikuje wywiad z historykiem, który podważa prawdę o zbrodni katyńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek, któremu darowano życie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 08:56
Jan Warenycia (reżyser): W monodramie o katastrofie w Smoleńsku chcemy pokazać, co czuje ten, który miał lecieć tym samolotem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeba było współpracować z MAK

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 11:36
Artiom Malgin (politolog): Katastrofa w Smoleńsku nie wpłynie negatywnie na stosunki polsko-rosyjskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie gesty są niepełne

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 13:58
Adam Eberhard (OSW): Wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej, a także sprawy historyczne to gesty idące w dobrą stronę, ale...
rozwiń zwiń