X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

II Warszawskie Targi Książki czas zacząć (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 08:15
Tadeusz Górny (spółka Targi Książki): w tegorocznych targach bierze udział 571 wystawców z 14 krajów.
Audio

Wszyscy, którzy w najbliższy weekend przybędą do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie będą mogli zapoznać się z ofertą wydawców między innymi z Armenii, Indii, Tajwanu, Finlandii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii i Niemiec. 

Jak tłumaczył Tadeusz Górny, członek zarządu spółki Targi Książki, kiedyś Targi były okazją do zaprezentowania nowych, niespotykanych nigdzie książek. Obecnie, kiedy dostęp do publikacji jest coraz szerszy Warszawskie Targi Książki są miejscem, gdzie znaleźć można jedynie te najlepsze, najciekawsze książki. - Czasami w zatłoczonych księgarniach ciężko znaleźć najatrakcyjniejsze pozycje. Targi są okazją do wyciągnięcia i promocji pewnych wartościowych tytułów – mówił Górny.

Gość "Sygnałów Dnia" przyznał, że nie wie, ile książek zostanie pokazanych na Targach. Zdradził jednak, że podczas czterodniowej imprezy swoje książki zaprezentuje 357 autorów.

Dodał, że Targi nie powinny być kiermaszem książki, ale miejscem spotkań autorów i wydawców, także tych, którzy przygotowują e-booki i audiobooki. Podkreślił, że nowe środki techniczne nie są zagrożeniem dla książki, ale zwiększają możliwości dotarcia do zainteresowanych literaturą. – My przez całe lata wymiennie używaliśmy dwóch pojęć: książka i literatura. Mówiąc literatura - myśleliśmy książka i odwrotnie. Zapomnieliśmy o tym, że książka jest jedynie nośnikiem – stwierdził Górny.

Podczas Targów poznamy nazwiska nominowanych do nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia. Po raz 51. rozstrzygnięty też zostanie konkurs na najpiękniejszą książkę roku. Targi włączą się również w odbywającą się w najbliższy weekend Noc Muzeów. Tadeusz Górny podkreślił, że organizatorzy Targów przywiązują szczególną wagę do prezentacji książek dla dzieci, gdyż dziecko, które polubi czytanie, będzie czytać też w wieku dorosłym. Ogółem na Targach zaplanowano aż 128 spotkań dla dzieci.

Patronem medialnym II Warszawskich Targów Książki jest Polskie Radio

 

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Tadeusz Górny" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

"Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

Przebieg rozmów można też śledzić na naszej stronie. Wystarczy kliknąć boks Sygnały Dnia Transmisja wideo w prawym, górnym rogu strony

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2010 14:00
- Czas Targów Książki w Warszawie trwa. - Po zakończonych w poprzednią niedzielę Warszawskich Targach Książki, w te niedzielę kończą 55. MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie w tym roku nie odbęda się

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 17:01
Targi odbywały się nieprzerwalnie od 56 lat. Od 1958 roku miały swoją stałą siedzibę w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Książki w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 18:05
Warszawskie Targi rozpoczną się w czwartek, a już we środę startuje przegląd współczesnych monodramów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie święto książki – tym razem bez konkurencji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 08:00
W czwartek rozpoczyna się druga edycja Warszawskich Targów Książki: weźmie w nich udział 569 wystawców z 14 krajów. Natomiast odbywające się od 55 lat Międzynarodowe Targi Książki zostały odwołane.
rozwiń zwiń