X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfrowa rewolucja - 20 lat później (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2011 08:51
Wiesław Paluszyński (Polskie Towarzystwo Informatyczne): Poruszanie się w internecie staje się tak samo ważne jak umiejętność czytania czy pisania. Polska znów zostaje w tyle...
Audio

Prawie 20 lat temu Polska po raz pierwszy została połączona z globalną siecią komputerową - nowinką zwaną Internetem. Mogliśmy komunikować się z całym światem, z zawrotną szybkością 9600 bitów na sekundę. - Łącze o takiej szybkości nie obsłużyłoby raczej żadnej z dzisiejszych aplikacji - z uśmiechem wspomina Wiesław Paluszyński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W tej chwili dostęp do sieci ma lub bez problemów może mieć 70 proc. Polaków. Reszta nie może lub nie chce. - Są różne powody nieuczestniczenia w tej internetowej rewolucji - mówi Paluszyński. Przestrzega jednocześnie, ze brak dostępu do sieci może być przyczyną społecznego wykluczenia. - Nie umieć sić posługiwać internetem to niemal tak, jak nie umieć czytać i pisać. Dzięki sieci mamy dostęp do wiedzy, prasy, różnych społeczności - tłumaczy.

Zwraca uwagę, że Polska jest poważnie zapóźniona, jeśli chodzi o szerokopasmowy dostęp do internetu. Pod koniec 2010 tylko 45 proc. gospodarstw domowych korzystało z takiego łącza. Tymczasem tylko ono umożliwia pełny dostęp do wielu aktywności, m.in. przesyłanie telewizyjnego sygnału HD.

- Powodem jest nienajlepsze zarządzanie projektami unijnymi, które mają poprawić dostęp do infrastruktury - uważa gość "Sygnałów Dnia".

Tłumaczy, że w planie implementacji europejskiej agendy cyfrowej, czyli unijnego planu poprawy infrastruktury internetowej, wymienia się kilkadziesiąt zadań dla Polski. Problem w tym, że brakuje lokalnych jednostek, któe mogłyby zarządzać większością z nich.

- Internet zmienia niemal wszystkie obszary naszego życia: na przykład rewolucjonizuje handel - tłumaczy Paluszyński. Przykładem jest sprzedaż przed internet, która daje miejsca pracy tysiącom ludzi. - Ale, aby to koło zamachowe zadziałało, trzeba zapewnić sprzyjające warunki, np. łatwość zakładania działalności gospodarczej.

(lu)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Cyfrowa rewolucja" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. Tam również nagranie wideo rozmowy.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

"Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

Przebieg rozmów można też śledzić na naszej stronie. Wystarczy kliknąć boks Sygnały Dnia Transmisja wideo w prawym, górnym rogu strony.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samorządy nie inwestują w Internet

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2010 06:53
Samorządy wydały tylko 2 procent z ponad dwóch miliardów złotych ze środków unijnych, przeznaczonych na budowę sieci internetowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odpowiedź na potrzeby Europejczyków: strona o Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 14:48
W jednym miejscu w internecie zgromadzono informacje i porady jak mieszkać, podróżować i pracować w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa medialna: Sejm powinien odrzucić poprawki Senatu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 20:05
Jeśli Sejm utrzyma senackie poprawki do noweli ustawy o rtv, konieczna będzie jej kolejna nowelizacja by w pełni wdrożyć przepisy unijnej dyrektywy audiowizualnej - oceniła KRRiT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy blogują na potęgę. Mamy trzecie mejsce na świecie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 00:00
Zgodnie z raportem Komisji Europejskiej zajęliśmy jesteśmy w czołówce krajów pod względem liczby i popularności blogów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela alarmuje: na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw w sieci

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 12:02
Ponad trzy czwarte europejskich nastolatków do 16 lat korzysta z portali społecznościowych takich jak Facebook, Nasza Klasa, MySpace, czy Netlog, a prawie 40 procent to dzieci w wieku od 9 do 12 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Promocja polskiej prezydencji w UE w sieci. Działa profil na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 10:26
MSZ chce wykorzystać internet do promocji polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń