Polacy coraz chętniej spędzają wakacje w kraju (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 08:15
Jan Korsak (Polska Izba Turystyki): Polska oferta turystyczna jest porównywalna do ofert zagranicznych.
Audio

Zdaniem gościa "Sygnałów Dnia" ostatnie dwadzieścia lat były dla polskiej turystki czasem odrodzenia. - Po tym jak w naszym kraju nastąpiły zmiany systemowe, turystyka stała się rzeczywistym biznesem – stwierdził Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki.

W jego opinii równamy do najlepszych. - Potwierdzają to nasi turyści, którzy bywają za granicą, w różnych miejscach, i coraz częściej i chętniej uczestniczą w wypoczynku krajowym – stwierdził Korsak.

Coraz więcej jest tych, którzy wakacje spędzają właśnie w Polsce, mimo że nie zawsze oznacza to tańszy wypoczynek. Zdaniem prezesa Polskiej Izby Turystyki to dlatego, że bardziej zaczynamy zwracać uwagę na jakość. – Nie zawsze patrzymy przez pryzmat ceny. Cena jest ważnym aspektem, aczkolwiek w turystyce ważny jest walor poznawania, przeżywania i za to płacimy – tłumaczył podczas rozmowy w "Sygnałach Dnia".

Oczywiście wielu z nas nie mogło oprzeć się spędzeniu wakacji gdzieś, gdzie na pewno będzie słońce. W związku z tym chętnie odwiedzaliśmy kraje Maghrebu, czyli Egipt, Tunezję i Maroko.-  Rokrocznie do Egiptu wyjeżdżało sześćset tysięcy Polaków, do Tunezji około dwustu tysięcy, a blisko sześćdziesiąt tysięcy do Maroka – poinformował Jan Korsak.

Jak przypuszczał prezes, w tym roku zainteresowanie tymi krajami znacznie spadnie, a to ze względu na zaistniałe tam zamieszki.

Szacuje się, że chętnych, by spędzić urlop w Egipcie i Tunezji, może być o połowę mniej. Jednak ci, którzy zdecydują się spędzić wakacje w krajach Maghrebu, mogą spodziewać się niższych cen. - Jest taniej i będzie taniej – powiedział prezes Polskiej Izby Turystyki.

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Jan Korsak" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

"Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

Przebieg rozmów można też śledzić na naszej stronie. Wystarczy kliknąć boks Sygnały Dnia Transmisja wideo w prawym górnym rogu strony.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamieszki w Egipcie zagrażają polskim małym biurom podróży?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 11:50
Pogorszenie sytuacji w Egipcie może doprowadzić do upadku małych biur turystycznych w Polsce. Takie przekonanie wyraził w rozmowie z IAR Józef Ratajski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez Egipt czeka nas plaga bankructw

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 14:17
Polska Izba Turystyki (PIT) ostrzega, że przedłużające się odcięcie turystyczne Egiptu będzie miało skutki dla polskich firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Branża turystyczna: miało być lepiej, a jest gorzej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 07:40
Popyt na zagraniczne wycieczki w tym roku jest słabszy od wcześniejszych oczekiwań. A to przekłada się na wyniki finansowe biur podróży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mało chętnych na zagraniczne wyjazdy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 16:59
Rok poprzedni wykazał wyraźną tendencję wzrostu turystyki krajowej. Jak będzie w tym roku? Jaki jest stan finansowy firm turystycznych?
rozwiń zwiń