Akademia zaprasza na wspólne świętowanie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 08:48
Prof. Andrzej Strzelecki (rektor Akademii Teatralnej): Dokładnie 200 lat temu – 4 czerwca 1811 roku - Wojciech Bogusławski założył Szkołę Dramatyczną.
Audio

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, zdaniem prof. Andrzeja Strzeleckiego, czuje się spadkobiercą tej szkoły i z okazji okrągłej rocznicy zaprasza dziś na wspólne świętowanie.

Magda Zawadzka, Stanisława Celińska, Krystyna Janda, Ewa Błaszczyk, Ignacy Gogolewski, Jerzy Połomski, Marian Kociniak, Bogdan Łazuka, Marian Opania, Wiktor Zborowski - to tylko kilka wielkich postaci, które wystąpią w dzisiejszym koncercie jubileuszowym.

- Wszyscy oni mają jedną wspólną cechę – biegali po korytarzach Akademii i ją ukończyli – dodał.

W "Sygnałach Dnia" podkreślił, że dojdzie do prezentacji "autoironicznego" filmu o Akademii – który przygotowali studenci z wydziału reżyserii.

Gość radiowej Jedynki poinformował, że dla najmłodszych wydział lalkarski przygotował spektakl teatralny na podstawie "Koraliny".

- Są ludzie, dla których Akademia jest tajemnym miejscem, w związku z tym, wraz z przewodnikami, będziemy po niej oprowadzać. Dojdzie też do rozegrania meczu Krakowiacy kontra Górale – zapowiedział prof. Andrzej Strzelecki.

(pp)

Rozmawiał Mariusz Syta

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Akademia zaprasza na wspólne świętowanie" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. Tam również nagranie wideo rozmowy.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jubileusz Barbary Krafftówny

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 07:30
W maju przypada 65. rocznica pracy artystycznej Barbary Krafftówny. Program 1, który patronuje jubileuszowym obchodom, przygotował na tę okoliczność kilka audycji poświęconych znakomitej aktorce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielcy pedagodzy teatru – zagadki w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 15:16
Z okazji 200. rocznicy utworzenia przez Wojciecha Bogusławskiego Szkoły Dramatycznej zapraszamy – w niedzielę o 12.00 – na teatralne "Zagadki literackie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saga rodu Bogusławskich

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 16:45
Gośćmi Iwony Malinowskiej będą historycy teatru: prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska i dr Halina Waszkiel.
rozwiń zwiń