Senator PO o Kaczyńskim: starzec z szaleństwem w oczach (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 07:59
Łukasz Abgarowicz (PO): PO w dwa lata zrobiło dużo więcej niż PiS, choć oni rządzili w czasach koniunktury, a my mamy kryzys.
Audio

Senator Platformy Obywatelskiej Łukasz Abgarowicz nie zostawia suchej nitki na tak zwanej kampanii informacyjnej Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem kampania przedstawia nieprawdę. PO będzie jednak odpowiadać na zarzuty PiS dopiero wtedy, kiedy rozpocznie się oficjalnie kampania wyborcza.

– Cała ta kampania jest nieprawdziwa, choć porusza prawdziwe problemy – podsumowuje parlamentarzysta w "Sygnałach Dnia". I wylicza: być może płaca minimalna jest zbyt niska, tylko że za rządów PiS płaca ta wzrosła o 10 procent, choć to były lata koniunktury. A za czasów PO płaca minimalna wzrosła o 48 procent. Tak samo, jeśli chodzi miejsca w przedszkolach. – Przybyło ćwierć miliona miejsc, bo chcemy, żeby każde polskie dziecko miało swoje miejsce w przedszkolu – deklaruje gość Jedynki. Zwraca uwagę, że takich rzeczy nie rozwiązuje się w jedna kadencje. Podkreśla też, że w ciągu dwóch lat rządów PO przybyło w przedszkolach więcej miejsc niż w czasach dwóch lat rządów PiS.

>>>Pełny tekst rozmowy

Zdaniem senatora Abgarowicza kampania informacyjna PiS jest również mało zrozumiała. – A już ten bilbord, to mój Boże – mówi o bilbordzie, na którym Jarosław Kaczyński podpisany jako premier zapowiada śmiałe decyzje. – Starzec z grymasem uśmiechu, z szaleństwem w oczach grozi mi śmiałymi decyzjami – ocenia parlamentarzysta. I dodaje, że Kaczyński już podejmował te śmiałe decyzje.

Senator uważa, że odpowiedzialność za katastrofę smoleńską ponosi głównie strona polska. Jego zdaniem rządowy raport poznamy "na dniach", ale prawdopodobnie dokument ten potwierdzi to, co wiemy intuicyjnie, że do katastrofy doprowadziły głównie nasze własne działania. – Polskie służby powinny być przygotowane na sytuację awaryjną niezależnie od tego, co działo się na wieży kontrolnej. – Nawet gdyby wieżę opanowali terroryści, to służby powinny zapewnić prezydentowi bezpieczeństwo – mówi Abgarowicz.

Według gościa "Sygnałów Dnia" katastrofa smoleńska świadczy o polskiej naturze i ułańskiej fantazji. Jego zdaniem typowe dla Polaków jest nieprzestrzeganie procedur i przekonanie, że "jakoś to będzie". – Nie zawsze kończy się to dobrze – czasem jest z tego Somosierra, czasem Borodino, a czasem Smoleńsk – mówił polityk. Wyraził również nadzieję, że po opublikowaniu raportu wyciągniemy z niego wnioski i będziemy twardo przestrzegać procedur.

Łukasz Abgarowicz uważa, że nieuzasadnione jest, żeby z raportem wcześniej zapoznały się rodziny ofiar katastrofy. Taki postulat złożyła część rodzin.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SLD chce obniżenia podatków (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 07:50
Grzegorz Napieralski (SLD): Wkrótce złożymy projekt obniżenia VAT i likwidacji podatku Belki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO dziwi się apelom PiS

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 12:54
Sławomir Neumann (PO): Nie potrzeba żadnych apeli, żeby uruchomić fundusze klęskowe. Procedury są już wypracowane, bo wczorajsze tornado to nie pierwsza taka klęska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż PR: kampania spotowa PiS przynosi rezultaty?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 11:00
Gdyby wybory odbywały się w ten weekend Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 34,5 proc. głosów, a Prawo i Sprawiedliwość na 29,1 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

List Kaczyńskiego to przejaw hipokryzji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2011 18:15
Tadeusz Sławecki (PSL): Pan Jarosław Kaczyński w swoim liście przekroczył wszelkie granice hipokryzji w polityce.
rozwiń zwiń