X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bohdan Tomaszewski: Radio jest jak literatura (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 08:00
Radio stara się poruszyć wyobraźnię człowieka. Człowiek jej pozbawiony jest dużo uboższy - mówi dziennikarz i komentator sportowy.
Audio

Bohdan Tomaszewski kończy dziś 90 lat – 64 lata spędził przed mikrofonem Polskiego Radia.

– Półtora roku nie byłem przy mikrofonie, cieszę się, że teraz mam tę możliwość. Każdy człowiek radia i telewizji wie o tym, że mikrofon jest jak narkotyk. Pomimo tylu lat pracy jedna rzecz jest niezmienna – trema. Ona jest potrzebna, jest jak motorek, który nas nakręca – powiedział Bohdan Tomaszewski.

W "Sygnałach Dnia" podkreślił, że radio nadal żyje, choć już dawno przepowiadano, że zacznie gasnąć, że zamilknie na rzecz telewizji. Jego zdaniem radio jest wciąż czymś szalenie ważnym, a człowiek bez wyobraźni jest dużo uboższy.

>>>Pełny zapis rozmowy do przeczytania

– Dlatego tak niesłychanie ważne jest czytanie książek, a radio jest jak książka. Czytamy "Ogniem i mieczem" po raz pierwszy, czy po raz setny i nagle wszystko widzimy. Czasami łapię się na tym, że ni stąd, ni zowąd mogę swobodnie przejść obrazami wyobraźni przez swoje dawne życie, wydarzenia, najbliższe osoby – zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Rozmawiali Cezary Gurjew i Wiesław Molak.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wykreuj świat w drugim człowieku

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 07:50
Anna Osławska (teatrolog i reżyser): Sztuka mówienia jest cudem, doszłam do tego po wielu latach zajmowania się słowem scenicznie i prywatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio wyróżnione "Złotym Piórem"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2011 14:14
Polskie Radio S.A zostało wyróżnione przez Polski Komitet Olimpijski za "obiektywne prezentowanie na wszystkich swych antenach pełnego spektrum sportu oraz za towarzyszenie polskim sportowcom podczas przygotowań i startów olimpijskich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisarz i jego kot

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2011 13:21
Twórca poezji nonsensownej przez siedemnaście lat nie rozstawał się ze swoim kotem Fossem ani na krok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna w świecie fantazji (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 13:27
Wojna jako temat przewodni w antologii opowiadań. To krwawe i mniej krwawe historie, o których opowiada w Czwórce pisarz Jakub Ćwiek.
rozwiń zwiń