X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PSL chce zakazu GMO w całej Europie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 07:48
Marek Sawicki (PSL): Ponieważ nie możemy dostosować prawa polskiego do europejskiego, to zmieńmy prawo europejskie.
Audio

Polskie Stronnictwo Ludowe ocenia, że w tym, a zapewne i w przyszłym Parlamencie, nie da się dostosować polskiego prawa do prawa europejskiego w zakresie roślin genetycznie modyfikowanych (GMO). Dlatego trzeba pracować nad zmianą prawa europejskiego.

Minister rolnictwa Marek Sawicki uzasadnia, że potrzebne są restrykcyjne przepisy. Obecnie każde państwo Unii Europejskiej ma swobodę w podjęciu decyzji, czy uprawiać rośliny GMO, czy nie. – Trzeba wprowadzić pełen zakaz upraw roślin genetycznie modyfikowanych z jednoczesnym zakazem stosowania pasz z roślin genetycznie modyfikowanych – mówi minister w "Sygnałach Dnia". Ponadto powinien być wprowadzony zakaz importu na teren Europy żywności, która jest produkowana w innych częściach świata z użyciem pasz genetycznie modyfikowanych. – Wtedy mamy uczciwie w całej Europie postawiona sprawę – przekonuje gość Jedynki.

>>>Pełny zapis rozmowy

Marek Sawicki wyjaśnia, że o ile kilka lat temu w Europie panowała pełna swoboda w zakresie prawa dotyczącego roślin modyfikowanych genetycznie, to obecnie zmiany idą w kierunku ograniczenia obrotu GMO. Dodaje, że nie ma na razie stuprocentowej pewności, czy rośliny modyfikowane genetycznie są bezpiecznie. Dlatego też, według ministra, należy podjąć starania o wprowadzenie europejskiego zakazu upraw i obrotu GMO.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Mariusz Syta.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GMO nie będzie zbawieniem dla ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 14:56
- Uważam, że do każdego z argumentów podawanych przez zwolenników genetycznej modyfikacji żywności, przeciwnicy GMO będą w stanie podać wiarygodne kontrargumenty. Dopuśćmy więc do społecznej debaty - mówi ekolożka Agnieszka Kubas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Jedynki: GMO to śmierć polskiego rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 19:57
Przed genetycznie modyfikowaną żywnością przestrzegają Janusz Wojciechowski z PiS oraz Stanisław Kalemba z PSL, spierając się, czyja partia uchroni Polaków przed GMO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie wiedzą, przeciwko czemu protesują (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 07:53
Marek Sawicki (min. rolnictwa): Przeciwnicy upraw genetycznie modyfikowanych powinni protestować przeciwko importowi pasz i żywności GMO, a nie przeciw ustawie o nasiennictwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeciwnicy GMO: weto to dopiero początek batalii

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 15:30
Ekolodzy i rolnicy z zadowoleniem przyjęli zawetowanie przez prezydenta ustawy o GMO. Jednak, jak tłumaczy Greenpeace, to „dopiero początek batalii o Polskę wolną od GMO”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samymi procesami wyborów się nie wygra

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 07:48
Bronisław Komorowski: Trzeba pokazać własne dokonania, ale procesy mogą ucywilizować kampanię wyborczą.
rozwiń zwiń