Do olimpiady zostało 300 dni (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2011 01:00
Adam Krzesiński (Polski Komitet Olimpijski): Na olimpiadzie w Londynie będzie nas reprezentować od 200 do 220 sportowców.
Audio

23 marca 2012 roku Polska musi przekazać komitetowi organizacyjnemu wstępną listę członków reprezentacji. Adam Krzesiński, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dwukrotny medalista olimpijski w szermierce, zauważył w Jedynce ("Sygnały Dnia"), że na wstępnej, szerokiej liście znajdzie się bardzo wiele osób.

– Procedura jest taka, że jest to lista, do której już nie można dodawać nazwisk, z niej można już tylko odejmować. Zawiera więc wszystkich, którzy mają nawet minimalne szanse zakwalifikowania się na igrzyska – tłumaczył.

Adam Krzesiński poinformował, że ostateczny skład naszej reprezentacji poznamy na początku lipca przyszłego roku, kiedy zbierze się Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego i zatwierdzi wybór.

– Szacuję, że na tej ostatecznej liście znajdzie się pomiędzy 200 a 220 osób – dodał.

Sekretarz generalny poinformował, że obecnie czterdziestu dwóch sportowców objętych jest programem "Klub Polska Londyn 2012".

– Do tego Klubu dostaje się każdy medalista Mistrzostw Świata, dzięki temu jest on objęty specjalnym programem przygotwań – zaznaczył w Programie Pierwszym PR.

Rozmawiał Mariusz Syta.

(pp)

Zobacz więcej na temat: Londyn Sygnały Dnia POLSKA

Czytaj także

Wsparcie dla najzdolniejszych

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 18:03
Program "Klub Polska Londyn 2012" rozpoczyna drugi rok istnienia. Korzystają z niego bohaterowie serwisu "600 dni do Londynu" - Monika Pyrek, Maja Włoszczowska oraz Marek Kolbowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska musi zdobyć więcej medali olimpijskich (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2011 08:05
Kajetan Broniewski (Dyrektor Generalny PKOl): Ten rok będzie miarodajnym wskaźnikiem tego, czego możemy się spodziewać na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska ma szanse zabłysnąć na V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 08:15
Ppłk. Wiesław Świtaj: Zakładamy, że w klasyfikacji medalowej Polska zdobędzie piąte miejsce. Mierzymy bardzo wysoko. Konkurencja jest mocna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za rok w Londynie rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 09:54
Święto sportu trwać będzie przez siedemnaście dni.
rozwiń zwiń