Dzień Papieski to nie tylko modlitwa (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2011 09:02
Ks. Jan Drob (Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia): Obchody 11. Dnia Papieskiego mają kilka wymiarów, od modlitewnego po kulturalny i sportowy.
Audio

Jutro 11. Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. – Często zastanawialiśmy się, skąd stary schorowany człowiek bierze siłę na te wszystkie podróże, rozwiązywanie tylu problemów – mówi w Jedynce ks. prałat Jan Drob. – Tymczasem to modlitwa pozwala się wyciszyć, naładować energią – tłumaczy, opowiadając, jak potrafił się w niej zanurzyć Karol Wojtyła. Ks. Drob dodaje, że Jan Paweł II w każdy Dzień Papieski kierował do Polaków słowo. Cieszył się, że wspieramy go modlitwą.

Oprócz wymiaru duchowego Dzień Papieski ma także wymiar intelektualny, charytatywny, kulturalny. – Czasami są to koncerty, rajdy rowerowe – opowiada gość Jedynki. Cieszy się, że Dzień Papieski "zszedł" do małych miejscowości, szkół, przedszkoli. – Jan Paweł II łączył nas za życia i łączy teraz, jako beatyfikowany – mówi ks. Drob.

Jutro wyjątkowy koncert – o godz. 15. przed kościołem św. Anny w Warszawie wystąpią m.in. Mieczysław Szcześniak, Janusz Radek. Odbędzie się także apel modlitewny miasta Warszawy, przygotowany przez stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, uczniów oraz studentów z biednych i wielodzietnych rodzin.

– W tym roku też będzie prowadzona zbiórka na cele edukacyjne. To taki żywy pomnik dla Papieża Polaka – zapowiada ks. Jan Drob.

Przypomniał także, że Dzień Papieski jest nie tylko świętem łączności z Janem Pawłem II, lecz także z obecnym papieżem, Benedyktem XVI.

Rozmawiał Mariusz Syta.

(lu)

Czytaj także

Siódmy Dzień Papieski

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 18:53
Pod hasłem: "Jan Paweł II - obrońca godności człowieka" odbywa się w tym roku Dzień Papieski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benedykt XVI z uczestnikami Dnia Papieskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 09:26
Benedykt XVI duchowo łączy się z uczestnikami Dnia Papieskiego w Polsce. Papież mówił o tym w południe, podczas spotkania na Anioł Pański z tysiącami pielgrzymów, których zachęcił do modlitwy o pokój w Iraku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

9 dni, które odmieniły świat

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 05:00
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybrzeża pełne ciszy. Poezja Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2011 12:00
Słuchowisko prezentowane w dniu beatyfikacji Jana Pawła II to zapis wieczoru poetyckiego zarejestrowanego w ramach cyklu „Teatr Polskiego Radia na żywo w Jedynce”. Poezja Jana Pawła II w interpretacji znakomitych aktorów.
rozwiń zwiń