X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Papieski to nie tylko modlitwa (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2011 09:02
Ks. Jan Drob (Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia): Obchody 11. Dnia Papieskiego mają kilka wymiarów, od modlitewnego po kulturalny i sportowy.
Audio

Jutro 11. Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. – Często zastanawialiśmy się, skąd stary schorowany człowiek bierze siłę na te wszystkie podróże, rozwiązywanie tylu problemów – mówi w Jedynce ks. prałat Jan Drob. – Tymczasem to modlitwa pozwala się wyciszyć, naładować energią – tłumaczy, opowiadając, jak potrafił się w niej zanurzyć Karol Wojtyła. Ks. Drob dodaje, że Jan Paweł II w każdy Dzień Papieski kierował do Polaków słowo. Cieszył się, że wspieramy go modlitwą.

Oprócz wymiaru duchowego Dzień Papieski ma także wymiar intelektualny, charytatywny, kulturalny. – Czasami są to koncerty, rajdy rowerowe – opowiada gość Jedynki. Cieszy się, że Dzień Papieski "zszedł" do małych miejscowości, szkół, przedszkoli. – Jan Paweł II łączył nas za życia i łączy teraz, jako beatyfikowany – mówi ks. Drob.

Jutro wyjątkowy koncert – o godz. 15. przed kościołem św. Anny w Warszawie wystąpią m.in. Mieczysław Szcześniak, Janusz Radek. Odbędzie się także apel modlitewny miasta Warszawy, przygotowany przez stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, uczniów oraz studentów z biednych i wielodzietnych rodzin.

– W tym roku też będzie prowadzona zbiórka na cele edukacyjne. To taki żywy pomnik dla Papieża Polaka – zapowiada ks. Jan Drob.

Przypomniał także, że Dzień Papieski jest nie tylko świętem łączności z Janem Pawłem II, lecz także z obecnym papieżem, Benedyktem XVI.

Rozmawiał Mariusz Syta.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Siódmy Dzień Papieski

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 18:53
Pod hasłem: "Jan Paweł II - obrońca godności człowieka" odbywa się w tym roku Dzień Papieski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benedykt XVI z uczestnikami Dnia Papieskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 09:26
Benedykt XVI duchowo łączy się z uczestnikami Dnia Papieskiego w Polsce. Papież mówił o tym w południe, podczas spotkania na Anioł Pański z tysiącami pielgrzymów, których zachęcił do modlitwy o pokój w Iraku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

9 dni, które odmieniły świat

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 05:00
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybrzeża pełne ciszy. Poezja Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2011 12:00
Słuchowisko prezentowane w dniu beatyfikacji Jana Pawła II to zapis wieczoru poetyckiego zarejestrowanego w ramach cyklu „Teatr Polskiego Radia na żywo w Jedynce”. Poezja Jana Pawła II w interpretacji znakomitych aktorów.
rozwiń zwiń