Wielki sukces Legii Warszawa (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 08:55
Jerzy Engel (trener): O Legii możemy mówić w samych superlatywach. Awans do 1/16 Ligi Europejskiej to duże osiągnięcie.
Audio

Były selekcjoner polskiej drużyny narodowej i były trener Legii Jerzy Engel chwali zespół stołecznej Legii. – Zespół jest młody, świetnie przygotowany, ma swój kręgosłup – mówi w radiowej Jedynce ("Sygnały Dnia"). Wczoraj Legia, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek grupowych, zapewniła sobie awans do 1/16 Ligi Europejskiej, pokonując w Warszawie Rapid Bukareszt 3:1.

Uczestniczący w rozmowie Andrzej Janisz, dziennikarz sportowy Jedynki, zwraca uwagę na to, że mecz został rozegrany przy pełnych trybunach. Również Jerzy Engel podkreśla, że to wielka zmiana w polskiej piłce, bo kolejne stadiony biją rekordy. A piłkarze zupełnie inaczej grają, jeśli mają taki doping.

>>>Przeczytaj cały zapis rozmowy

Jerzy
Jerzy Engel (L) i Andrzej Janisz (P) w studiu radiowej Jedynki

 

Porażkę odniosła wczoraj Wisła Kraków, która przegrała z londyńskim Fulham 1:4. Rozmówcy Programu 1 zwracają uwagę, że trenerzy zarówno Legii, jak i Wisły wykorzystali 14 zawodników. Ale w Legii wystąpiło 10 Polaków, zaś w Wiśle – trzech. – To są dwie drogi budowania drużyny – mówi Andrzej Janisz. Przypomina, że przez wiele lat pokutowało przekonanie, że z polskich zawodników nie da się zrobić dobrej drużyny. Ale wreszcie utworzono przy klubach, wzorem ligi niemieckiej, szkółki piłkarskie i widać pierwsze efekty.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

(ag)

Czytaj także

Wymarzony awans Legii w Lidze Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 20:45
Legia Warszawa wygrała z Rapidem Bukareszt 3:1 (0:0) w meczu grupowym Ligi Europejskiej i zapewniła sobie awans do 1/16 finału tych rozgrywek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trener Legii chce trafić na Tottenham

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 22:49
Trener Legii Warszawa marzy o tym by w 1/16 finału Ligi Europejskiej jego drużyna spotkała się z Tottenhamem Hotspur. Byłaby to okazja do rewanżu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awans pięciu drużyn w Lidze Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 23:28
Legia Warszawa, PSV Eindhoven, Athletic Bilbao, Anderlecht Bruksela i Twente Enschede wywalczyły awans do 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej.
rozwiń zwiń